Strona główna » Czy prawidłowy montaż okien ma wpływ na nasz komfort w mieszkaniach?
Dom i Wnętrze

Czy prawidłowy montaż okien ma wpływ na nasz komfort w mieszkaniach?

Wybór odpowiednich okien to dopiero pierwszy krok do zapewnienia nam ciepła i wygody. Odpowiedni montaż ościeżnicy okiennej oraz samych okien wpłynie nie tylko na utrzymywanie ciepła w domu, ale i na poziom wilgoci, natężenie hałasu. Co powinniśmy wiedzieć kupując nowe okna i decydując się na ich montaż?

Rodzaje okien proponowane przez producentów

Proces wymiany czy instalacji nowej stolarki okiennej rozpoczyna się oczywiście od wyboru konkretnych okien. Dzisiaj na polskim rynku znajdziemy setki firm oferujących nam wysokiej jakości produkty wykonane z plastiku. aluminium czy z drewna. Wybór tworzywa to jednak nie wszystko co nas czeka. Obecnie producenci zaproponują nam okna dźwiękoszczelne, antywłamaniowe, pasywne. W przypadku tych pierwszych doskonale sprawdzają się one w dużych miastach, gdzie natężenie hałasu jest naprawdę wysokie i może psuć każdy dzień. Kupując takie okna musimy być jednak świadomi, że sama technologia nie wystarczy, jeśli montaż okien nie zostanie przeprowadzony w sposób prawidłowy! Do najczęstszych błędów popełnianych przez niedokładnych instalatorów należy niedokładne izolowanie ubytków w ścianach, jak również stosowanie materiałów izolacyjnych niskiej jakości. Efektem takich działań może być stopniowe kruszenie się pianek izolacyjnych, kolejno zaś: wnikanie chłodnego powietrza oraz wilgoci do pomieszczeń. Stąd już tylko ktoś do zwiększonych rachunków za ogrzewanie oraz do pojawiania się pleśni na ścianach.

W poszukiwaniu najlepszych rozwiązań

Aby mieć pewność, że nowa stolarka okienna została zamontowana w sposób prawidłowy konieczne jest wybranie firmy z tradycjami oraz dobra opinią. Jedną z takich firm jest bez wątpienia okna-internorm.pl. Przed samym montażem warto uzgodnić kolejne etapy prac i doglądać ich wykonania.

https://stworzwnetrze.com.pl https://perfect-meble.pl