Strona główna » Czym charakteryzują się blachy do pokrycia dachu?
Dom i Wnętrze

Czym charakteryzują się blachy do pokrycia dachu?

Pokrycie dachu może być bardzo różne, gdyż materiałów, które mogą być potencjalnym pokryciem jest wiele. Wybór tego najlepszego, tego najbardziej optymalnego nie zawsze jest prosty. Warto więc pamiętać o najważniejszej zasadzie, a mianowicie o tym, że najważniejsze przy wyborze najlepszego pokrycia jest wzięcie pod uwagę rodzaju konstrukcji dachu.

Blachy zawsze na topie

Od dawna jednym z tych najpopularniejszych materiałów jeśli chodzi o przykrycie dachu jest blacha. Często na dachach możemy dostrzec blachę trapezową, nie rzadziej zwyczajną, płaską blachę. Zarówno blacha trapezowa, jak i każda inna mają pewne specyficzne właściwości, które decydują o tym, kiedy warto ich użyć.
Niewątpliwie, blacha trapezowa nadaje się idealnie w sytuacji, gdy pokrywamy dach szczególnie narażony na kontakt z wilgocią. Jak się bowiem okazuje blachy są przeważnie ocynkowane co sprawia, iż są odporne na korozję.

Mocowanie blachy trapezowej na krzywym dachu

Niewątpliwie, nie można kłaść blach trapezowych na dachach, których konstrukcja jest bardzo skomplikowana. Nie sposób bowiem wykonać tak szczelne połączenia pomiędzy blachami, aby nie zostawić żadnych szczelin. Po prostu, blacha trapezowa nadaje się do innego rodzaju dachów.
Jeśli chodzi o dachy, których konstrukcja nie jest zbyt prosta, to nieco bardziej nadawać będzie się blacha płaska. Tym nie mniej, również tego typu blacha nie jest w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem. Lepsze wydają się dachówki, na przykład te bitumiczne.

Problemy z uginaniem

Jeśli decydujemy się na dach z blachy trapezowej lub płaskiej powinniśmy pamiętać, iż tego typu pokrycia nie są zbyt wytrzymałe jeśli chodzi u uginanie pod wpływem ciężaru. Może mieć to znaczenie szczególnie w zimie, gdy na dachach leżą duże ilości śniegu.
Oczywiście, nie każda blacha wykonana jest z tego samego metalu. Dlatego też, niektóre blachy są bardziej wytrzymałe, a inne mniej. Wydaje się, że warto wybierać blachy stalowe, gdyż są one zdecydowanie najbardziej wytrzymałymi blachami.
Tekst powstał we współpracy z Budmax-Metal

Tagi
https://wmkiw.pl/ile-wynosi-kindergeld-wazne-informacje-dla-rodzicow/ https://zen-satori.org/oznakowanie-drogowe-stale-i-tymczasowe/ https://mpfasdpic.org