Strona główna » Dlaczego warto stosować preparaty z wodą termalną
Zdrowie i Uroda

Dlaczego warto stosować preparaty z wodą termalną

Wodę termalną coraz częściej możemy spotkać w składzie wielu kosmetyków. Jakie są jej właściwości? Czy faktycznie ma tak dobry wpływ na naszą cerę, jak twierdzą producenci? Czym różni się od “zwykłej” wody stosowanej w różnych produktach do pielęgnacji? Sprawdźmy.

Skąd bierze się woda termalna?

Wody termalne pochodzą ze źródeł, których położenie w skorupie ziemskiej może sięgać nawet 6 km pod powierzchnią. Ogólna definicja wskazuje, iż woda termalna to taka, która przy ujęciu ma temperaturę 20 stopni Celsjusza lub wyższą. Temperatura to jednak nie jedyny wyznacznik wody termalnej. Skoro źródła tych ujęć są położone głęboko pod powierzchnią, to cząsteczki wody muszą przejść daleką drogę, aby dotrzeć do ujścia. Dzięki temu powolnemu procesowi woda “nabiera” wartości poprzez wyłapywane po drodze związki mineralne. Dzięki temu jest bogatsza, ale co równie ważne – powstaje naturalnie, bez udziału przemysłowych procesów chemicznych. Oznacza to także, że jest hipoalergiczna i bardzo bezpieczna w użytkowaniu bez względu na rodzaj kosmetyku, w którego składzie występuje. W Polsce wody termalne występują w Tatrach, ale również w Ciechocinku czy Cieplicach. Prozdrowotne działanie wód termalnych udokumentowano wielokrotnie – szczególnie jest polecana w wypadku wszelkich problemów skórnych, takich jak trądzik, łuszczyca czy atopowe zapalenie skóry. Dlatego zaadaptowano ją w produktach do higieny jamy ustnej – jest wówczas równie skuteczna.

Woda termalna w kosmetykach

Gdzie możemy spotkać wodę termalną? Marka Buccotherm znalazła wiele ciekawych zastosowań dla wody termalnej w swoich produktach. Czerpaną ze źródła Castéra-Verduzan wodę znajdziemy przede wszystkim w pastach do zębów. Ma to swoje uzasadnienie. Woda termalna działa korzystnie na szkliwo, a to dzięki składnikom mineralnym oraz zasadowym pH 8. Jednocześnie jest antybakteryjne, co pomaga w zachowaniu prawidłowej higieny jamy ustnej. Użyta w tym wypadku woda Castéra-Verduzan jest wolna od wszelkiej niekorzystnej dla naszego zdrowia chemii. Znajdziemy ją także w dentystycznym sprayu do ust, którym możemy skutecznie czyścić przestrzenie międzyzębowe i inne, trudno dostępne w jamie ustnej miejsca. Pomaga również w zachowaniu świeżego oddechu i eliminuje niekorzystne dla jamy ustnej bakterie. Bardzo podobne do pasty do zębów działanie posiada płyn do płukania ust Buccotherm. Formuła opracowana na bazie wody termalnej nie zawiera alkoholu, który podrażnia błony śluzowe. Równocześnie woda termalna wspiera świeży oddech przez dłuższy czas, pomaga w likwidacji drobnych ranek czy też pozostałościach po aftach.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://www.profimed.com/pielegnacja-ciala-pielegnacja-ciala-c4209

moralarte.com https://beesafe.pl/porady/czterokolowiec-lekki/ i-ta-events.com