Strona główna » Dom drewniany zamiast murowanego – czy warto go wybudować?
Dom i Wnętrze

Dom drewniany zamiast murowanego – czy warto go wybudować?

Idealny dom dla naszej rodziny powinien być komfortowy, wygodny i bezpieczny. Do niedawna zdecydowana większość inwestycji tego typu to były domy murowane. Ich koszty jednak wymagały zaciągania olbrzymich kredytów. Od niedawna alternatywą dla klasycznego budownictwa są domu drewniane w konstrukcji szkieletowej. Co warto o nich wiedzieć? Ile trwa budowa i czy będą one drogie?

Dom w konstrukcji szkieletowej dla wymagających

Moda na budownictwo drewniane przywędrowała do nas ze Skandynawii – olbrzymia ilość materiału budulcowego sprawiła, że ten wzór domu przyjął się i zadomowił u naszych północnych sąsiadów. Istotne jest także to, że budowa domu drewnianego nie musiała być uzależniona od pogody – budowa mogła rozpocząć się w dowolnym momencie w roku. Domy oparte na konstrukcjach drewnianych posiadają jeden element murowany – są to fundamenty.
Podstawą w budowie domu drewnianego jest posiadanie odpowiedniego projektu. Znajdziemy je u topowych producentów, takich jak mawit.com.pl. Wśród licznych projektów oferowanych przez producentów znajdziemy domy jednorodzinne parterowe z możliwością zabudowania poddasza oraz domy piętrowe. Ich architektura jest podobna: na parterze znajduje się przestronny salon z jadalnią i kuchnią oraz WC, na piętrze sypialnie, łazienka, WC. Architekci dbają o to, aby wnętrze domów drewnianych było silnie oświetlone naturalnym światłem. W tym celu stosowane są duże okna, drzwi balkonowe na ogród. Każdy z projektów zakłada garaż lub przynajmniej podjazd.

Jak długo trwa budowa domu drewnianego?

Okazuje się, że budowa domu drewnianego to dosłownie chwila! W przypadku domów oddawanych w stanie surowym zamkniętym to zazwyczaj 2-3 miesiące. Domy oddawane w stanie deweloperskim trafiają do rąk klienta po maksimum 8 miesiącach.

https://perfect-meble.pl https://stworzwnetrze.com.pl