Strona główna » Drewniane okulary
Ciekawe

Drewniane okulary

Drewniane okulary są dostępne na rynku dopiero od kilku lat, w zasadzie chodzi o same oprawki do okularów. Czy to tylko chwilowa moda, czy oprawki wykonane z drewna zagoszczą na stałe w ofercie sklepów? Wygląda na to, że nie, a oferta sklepów jest coraz bogatsza. Trzeba tylko umieć wybrać produkt odpowiedniej jakości. Żeby wybrać dobrze trzeba znać aktualne trendy, poznać technologie wykonania drewnianych okularów oraz sprawdzić opinie o produktach z danej oferty (link http://okulary-drewniane.pl).
Najlepsze drewno do wyrobu okularów pochodzi z lasów tropikalnych. Ma naturalną odporność na wilgoć, jest twarde i wytrzymałe, doskonale poddaje się obróbce mechanicznej. Dla wzmocnienia drewno jest sklejane z cienkich płyt, można tu stosować różne gatunki drewna. Zgrubna obróbka to laserowe wykrawanie podzespołów, później następuje precyzyjna ręczna praca przy wykończeniu oprawek. Nie ma potrzeby barwienia drewna, ponieważ do dyspozycji jest kilka gatunków drewna o różnym kolorze. Tworząc różne zestawienia można uzyskiwać ciekawe efekty kolorystyczne. W produkcji oprawek unika się również lakierowania. Po ostatecznym szlifowaniu drewna wystarczająca ochronę daje woskowanie. Struktura drewna jest widoczna wyraźniej, a drewno chronione wystarczająco. Oprawki drewniane można stosować do okularów korekcyjnych oraz do okularów przeciwsłonecznych.

https://www.gama-sklep.com.pl/a/547-szara-kuchnia-czarny-blat https://zhongchenzi.com/okna-aluminiowe-obalamy-popularne-mity/ https://hellheaven.pl/dlaczego-warto-przyjac-iso-13485/