Strona główna » Działki komercyjne w aglomeracji śląskiej
Ciekawe

Działki komercyjne w aglomeracji śląskiej

Każda działka jest kawałkiem gruntu, który znajduje się w obwodzie tego samego obszaru oraz jest jednolity, szczególnie z uwagi na swój stan prawny.

Różne rodzaje działek

Działka jest podstawą do wskazania nieruchomości, która jest związana z gruntem (zgodnie z wpisem znajdującym się w księdze wieczystej). Jest ona również obiektem rejestru publicznego – to znaczy ewidencji gruntów i budynków. Działki dzieli się ze względu na ich przeznaczenie.
Są to wtedy działki:
– budowlane – obszar przeznaczony na budowę lub powstały w wyniku zburzenia budynku, Można na nich budować: domy, bloki, całe osiedla oraz lokale handlowe. Działkę budowlaną może kupić każdy (od osoby prywatnej, gminy lub dewelopera),
– inwestycyjne, czyli komercyjne – przeznaczone pod konkretne inwestycje na przykład biurowce czy magazyny; zazwyczaj działki te składają się z kilku działek gruntowych,
– rekreacyjne – czyli nieruchomości wykorzystywane w celach wypoczynkowych,
– leśne – muszą mieć co najmniej 0.1 hektara, rośnie na nich roślinność leśna (z runem leśnym),
– rolne – siedliskowe i przyzagrodowe, przeznaczone są do prowadzenia działalności w rolnictwie (to znaczy wytwórstwa produktów roślinnych i zwierzęcych).

Działki komercyjne

Są to zazwyczaj nieruchomości, które są dokładnie sprawdzone, a co za tym idzie – dobrze przygotowane do rozpoczęcia inwestycji. Działki te są gotowe w: zakresie uzbrojenia, warunków planistycznych oraz dróg dojazdowych.
Decydując się na zakup działki komercyjnej ważne jet, by miała ona uregulowaną sytuacją prawną i techniczną, gdyż zapewni to solidne fundamenty dla nowego biznesplanu. W ostatnich latach zainteresowaniem inwestorów cieszą się tereny inwestycyjnymi i nieruchomości komercyjne znajdujące się w Aglomeracji Sląskiej. Dzieje się tak, gdyż znaleźć tam może idealne grunty pod biznes.

Aglomeracja Śląska

Jest to bardzo dobra lokalizacja, ponieważ znajduje się w pobliżu wielu głównych arterii komunikacyjnych.Działki i nieruchomości komercyjne znajdują się dosłownie na całej jej powierzchni, dlatego wybór jest naprawdę szeroki i każdy może znaleźć miejsce dla siebie.
Działki komercyjne mogą być średnie lub duże, takie zróżnicowanie jest pomocne, gdy różni inwestorzy mają zupełnie inne pomysły na nowe biznesy. Znaleźć tam można tereny, które znajdują się na przykład w samym sercu Katowic, ale też w wielu innych miastach oraz w pobliżu autostrad i dróg ekspresowych.
Artykuł powstał we współpracy z GTB Invest – działki komercyjne