Strona główna » Funkcje i parametry najwydajniejszych kas fiskalnych
Ciekawe

Funkcje i parametry najwydajniejszych kas fiskalnych

Spora grupa firm, które działają obecnie w Polsce, potrzebuje wyjątkowo funkcjonalnych technologii dla handlu i usług. Oczekiwania te dotyczą także kas rejestrujących – wdrażanych często w średnich i dużych działalnościach gospodarczych. Warto więc wiedzieć, które parametry urządzenia fiskalnego świadczą o wyższej wydajności i większych możliwościach.

Systemowa kasa z różnymi złączami

O wszechstronności urządzenia fiskalnego na pewno świadczy to, czy zapewnia ono płynną współpracę z pozostałymi elementami systemu sprzedaży. Wydajna kasa rejestrująca powinna po prostu oferować wymianę danych z komputerem, czytnikiem kodów kreskowych, wagą elektroniczną czy terminalem do kart płatniczych. W tym przypadku najważniejszym parametrem jest liczba i rodzaj obsługiwanych interfejsów komunikacyjnych. To właśnie one zostaną wykorzystane do połączenia z resztą systemu. W związku z tym, jeżeli w firmie będzie funkcjonowało wiele urządzeń elektronicznych, warto sięgnąć po kasę fiskalną, która poradzi sobie w rozbudowanym rozwiązaniu sprzedażowym.
 

Gwarancja zaprogramowania mnóstwa PLU

Czym jeszcze charakteryzują się systemowe kasy fiskalne? Urządzenia tego typu słyną także z tego, że pozwalają na zaprogramowanie bardzo wielu pozycji towarowych. W wielu modelach, reprezentujących tę kategorię, można skonfigurować nawet do kilkudziesięciu tysięcy PLU. Ponadto, wydajne kasy zapewniają przyjazne zarządzanie tak rozbudowanym asortymentem. Wystarczy wspomnieć o tym, że przy ich użyciu można definiować grupy towarowe czy obsługiwać rabaty obowiązujące przy sprzedaży konkretnych produktów bądź usług. Najlepsze urządzenia pozwalają też na stosowanie długich nazw poszczególnych pozycji towarowych (co najmniej 40 znaków).
 

Elektroniczny zapis kopii paragonów

Moduły elektronicznej kopii paragonów nie są rozwiązaniem, które występuje wyłącznie w najnowocześniejszych kasach fiskalnych. Współcześnie także część prostszych urządzeń posiada wspomnianą funkcjonalność. Jednakże, obecność tego moduły jest tak przydatna, że nadal świadczy o wydajności technologii sprzedaży. Warto więc przypomnieć, iż kasy z elektroniczną kopią paragonów zapisują ważną dokumentację na karcie pamięci. Dzięki temu zużywają mniej papieru termicznego, co przekłada się na niższe koszty eksploatacji, oraz usprawniają wykonywanie obowiązków. Ponadto, przy użyciu tych modeli da się zdecydowanie lepiej zabezpieczyć istotne dane. Użytkownik kasy z kopią elektroniczną może w dowolnym momencie zapisać dokumentację na innym nośniku cyfrowym lub dysku twardym komputera.
 

Wydajność nowych urządzeń fiskalnych

W niedalekiej przyszłości dojdzie do zdecydowanego zwiększenia funkcjonalności kas rejestrujących, które są stosowane przez polskich przedsiębiorców. Na rynek zaczną bowiem trafiać urządzenia działające w trybie online – zgodne z wymogami nowego systemu fiskalizacji. Będą to modele, które zagwarantują m.in. transmisję danych do Centralnego Repozytorium Kas, realizowanie paragonów w formie papierowej i elektronicznej oraz ustandaryzowaną współpracę z terminalami płatniczymi. Pierwsze urządzenia fiskalne online mają się pojawić w sprzedaży w drugiej połowie 2018 roku.

Ochranné kryty na záhradné stoly Pohovka z umelého ratanu Ochranné kryty na záhradné grily a ohniská