Strona główna » Gdzie wykorzystać drzwi przesuwne?
Dom i Wnętrze

Gdzie wykorzystać drzwi przesuwne?

Drzwi, które otwierają się przez przesuwanie skrzydła, zazwyczaj wykorzystuje się w ciasnych wnętrzach, gdzie duże znaczenie ma zaoszczędzenie przestrzeni. Tymczasem warto pamiętać, że takie rozwiązanie jest również bardzo estetyczne i może być efektownym pomysłem na połączenie pomieszczeń.

Między kuchnią, a salonem

W wielu nowoczesnych domach i mieszkaniach znajdują się strefy dzienne, składające się z połączonego salonu, kuchni i jadalni. Osoby, które chcą w ciekawy sposób podzielić tą strefę na części, mogą zdecydować się na oddzielenie kuchni przy pomocy drzwi przesuwnych. Takie rozwiązanie daje bardzo dużą swobodę, ponieważ pozwala na szerokie otwarcie drzwi lub całkowite oddzielenie obu wnętrz.
Drzwi przesuwne zamontowane w takim miejscu można całkowicie przeszklić. Dzięki temu nie będą zatrzymywać przepływu światła między pomieszczeniami. W ten sposób salon nie straci nic ze swojej przestronności, a kuchnia nie zmieni się w małą, ciemną klitkę.

Drzwi balkonowe

Drzwi przesuwne można również wykorzystać w charakterze wyjścia na taras lub balkon. Jest to świetne rozwiązanie do małej sypialni lub niewielkiego salonu. Często w takich wnętrzach istnieją duże problemy z funkcjonalnym rozmieszczeniem mebli, tak aby jednocześnie móc swobodnie otwierać wyjście na tras lub balkon. W przypadku drzwi przesuwnych kłopot znika, a salon lub sypialnia stają się bardziej ustawne.
W zależności od potrzeb skrzydła takich drzwi mogą być całkowicie lub częściowo przeszklone. Pod względem estetycznym takie rozwiązanie będzie doskonale pasować przede wszystkim do nowoczesnego wnętrza, któremu nada więcej lekkości.

Garderoba

Sypialnia połączona z garderobą to wyjątkowo praktyczne rozwiązanie, które pozwala na wygodne przechowywanie ubrań. W takim przypadku również przydadzą się drzwi przesuwne. Będzie do dobry pomysł między innymi w sytuacji, gdy w sypialni już znajdują się drzwi na korytarz oraz do łazienki.
Dodatkowo w przesuwnych drzwiach prowadzących do garderoby można zamontować duże lustra. To funkcjonalne rozwiązanie ułatwi dobieranie ubrań. Jednocześnie lustra optycznie powiększą pomieszczenie i sprawią, że będzie wydawało się dużo bardziej przestronne oraz widne.

Kiedy zrezygnować z drzwi przesuwnych?

Taki typ drzwi można zamontować praktycznie wszędzie. Pod względem technicznym nie ma przeszkód do ich montażu na różnych rodzajach ścian. Warto jednak brać pod uwagę, że takie rozwiązanie nie zawsze zapewnia wystarczający poziom prywatności. Dlatego na przykład warto zastanowić się dokładnie nad zastosowaniem go w łazience lub innym wnętrzu, w którym prywatność będzie miała kluczowe znaczenie dla komfortu domowników.
Takim drzwiom często zarzuca się również brak dobrej izolacyjności akustycznej. Oznacza to, że nie będą skutecznie chronić pomieszczeń przed odgłosami dochodzącymi z innych pokoi. Ten fakt może mieć znacznie między innymi w przypadku pokoiku przeznaczonego dla dziecka, a także każdego innego pomieszczenia, które powinno być szczególnie chronione przed hałasem.

https://perfect-meble.pl/lampy-do-kuchni-jakie-sprawdza-sie-najlepiej/ https://www.gama-sklep.com.pl/a/22-ladny-przedpokoj-w-bloku https://beesafe.pl/porady/ile-kosztuje-przeglad-samochodu/