Strona główna » Jak skutecznie zadaszyć taras?
Dom i Wnętrze

Jak skutecznie zadaszyć taras?

Przestrzeń blisko domu może w prosty sposób zostać przez nas zaaranżowana jako miejsce wypoczynkowe – przekonują dekoratorzy wnętrz, jak i producenci mebli i dodatków outdoorowych. Nie musimy wyjeżdżać na dalekie i kosztowne wczasy, aby w słońcu zregenerować siły. Poprzez odpowiednią aranżację naszego ogrodu czy tarasu bez trudu stworzymy miejsce idealne do relaksu.

Wybieramy komfortowe meble tarasowe

Jakie powinny być idealne meble na taras? Przede wszystkim musza one odznaczać się wysoką odpornością na uszkodzenia i zmienne warunki atmosferyczne. Dzięki zastosowaniu aluminiowych stelaży możliwe stało się zagwarantowanie użytkownikom wygody i wysokiej trwałości. Aluminium malowane jest proszkowo, co oznacza, że jest ono zabezpieczone przed wilgocią i pojawianiem się rdzy.

Wśród najchętniej kupowanych mebli ogrodowych wymienia się meble tarasowe z technorattanu. Technorattan jest doskonale znany i ceniony w Polsce – początkowo miał on jedynie zastępować naturalny rotang, z czasem jednak na stałe zagościł w naszych ogrodach. Dzisiaj meble technorattanowe dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej. W kompletach znajdziemy elementy takie jak sofy narożne, fotele, krzesła, stoliki kawowe.

Jak zadaszyć taras?

Wiele osób zastanawia się, jak zadaszyć taras, aby móc cieszyć się komfortem i cieniem? Do niedawna stosowane parasole ogrodowe są dzisiaj wypierane przez nowoczesne pergole, których konstrukcja pozwala na zadaszenie praktycznie dowolnego obszaru tarasu. Pergole odznaczają się piękną, symetryczną bryłą oraz wykorzystaniem nowoczesnych tworzyw odpornych na zmienne warunki atmosferyczne. Pergola wznoszona jest na aluminiowych elementach malowanych proszkowo, które zabezpieczono przed pojawianiem się ognisk rdzy. Dachy pergoli tworzone są z listew uchylnych aluminiowych lub też tkanin technicznych – oba tworzywa są wysoce odporne na nagrzewanie, przez co w cieniu pergoli panuje przyjemny chłód.