Strona główna » Jak wybrać lakier do felg?
Ciekawe

Jak wybrać lakier do felg?

Renowacja felg to proces, któremu z pewnością warto okresowo poddać te elementy naszego pojazdu. W końcu nic tak nie podnosi walorów estetycznych samochodu jak zadbane i lśniące felgi. W naszym kraju działa wiele serwisów, które zajmują się tego rodzaju renowacją, przy odrobinie wprawy możemy zająć się tym sami. Wystarczy dobry lakier do felg.

Rodzaje lakierów do felg

Dostępne są przede wszystkim emalie: emalia ftalowa i emalia ftalowa karbamidowa, farby akrylowe i lakier do felg w sprayu. Każde z wymienionych rozwiązań odznacza się nieco innymi właściwościami, z których najważniejsze to przede wszystkim wydajność i sposób aplikacji. Rzadko idą one z sobą w parze i tak lakier do felg w sprayu nakłada się stosunkowo prosto, jego wydajność będzie jednak najmniejsza.
Emalie ftalowe wykonane są na bazie żywicy alkidowej i nadają felgom miły, srebrzysty, nieco metaliczny połysk. Zapewniają tez dobrą ochronę antykorozyjną. Odznaczający się dobra odpornością na wpływ niekorzystnych warunków atmosferycznych lakier akrylowy stosowany jest ze wszystkimi rodzajami felg. Wszystko zależy jednak od producenta, dlatego warto zapoznać się z parametrami konkretnego rozwiązania – przed jego zakupem.

Felgi stalowe a aluminiowe

Rzecz jasna nie bez wpływu na wybór odpowiedniej farby jest materiał, z którego wykonano felgi. Stal, jako materiał podatny na rdzę, potrzebować będzie dodatkowej ochrony w tym zakresie – jak już wspomniano, zapewniają to emalie ftalowe. Aluminium z kolei, ze względu na swoją miękkość, powinno być pokryte lakierem, który zapewni dodatkowe zabezpieczenie od uszkodzeń mechanicznych.
Na rynku dostępne są farby i lakiery w bardzo szerokiej palecie barw i każdy z pewnością znajdzie coś, co idealnie wpasuje się w jego preferencje i gusta. Wbrew pozorom, jest to wybór bardzo istotny – ma on bowiem największy wpływ na estetykę naszego pojazdu.

Samodzielne malowanie felg

Jeżeli zdecydujemy się na renowację felg we własnym zakresie, pamiętajmy od właściwym wyrównaniu, oczyszczeniu i odtłuszczeniu powierzchni. Pominięcie tego etapu skutkować może tym, że lakier nie będzie odpowiednio przylegał do powierzchni felgi.
Jeżeli nie chcemy ściągać opon – możemy zabezpieczyć je zwykłą taśmą malarską. Miejmy jednak na względzie, że nie każda z nich dobrze będzie trzymać się gumy. Konieczne jest również zdjęcie wszelakich ciężarków – dlatego po skończonym malowaniu musimy udać się na ponowne wyważenie kół.
Lakier do felg kupisz naLakiery24.com

https://fine-scale.org/najlepsza-propozycja-dla-jezdzca/ http://webcrx.pl/okna-aluminiowe-warto/ https://mhe-spu.org/ktory-kask-jezdziecki-nalezy-kupic/