Strona główna » Jaką odzież medyczną wybrać?
Ciekawe

Jaką odzież medyczną wybrać?

 

Odzież dla medyka jest dzisiaj niezwykle zróżnicowana – znaleźć można nie tylko stroje dedykowane zarówno dla pań, jak i dla panów, ale też rozwiązania poświęcone konkretnym zawodom, wygodne obuwie odpowiednie do szpitalnych sal. Jakie rozwiązania warto wziąć pod uwagę, szukając odzieży dla siebie?

Wygodna odzież medyczna

Odzież medyczna musi spełniać wiele kryteriów, aby sprawdziła się ona podczas pracy w szpitalach czy przychodniach zdrowia. Podstawą jest oczywiście trwałość – ubrania takie poddane będą częstemu praniu i czyszczeniu, ważne jest więc aby odzież medyczna wykonana była z materiałów o podwyższonej odporności na uszkodzenia czy ścieranie. Drugim istotnym aspektem jest jakość tkanin. Najczęściej stosowane są dzisiaj materiały z włókien łączonych, tj. z włókien syntetycznych i naturalnych, np. poliester i bawełna. Takie połączenie sprawia, że tkanina jest jednocześnie trwała i miła w dotyku. Bawełna sprawia, że materiały przepuszczają powietrze i pozwalają na jego swobodną cyrkulację. Poliester sprawia, że tkanina jest delikatniejsza, nie mnie się. Wiele z oferowanych koszulek czy spodni ma w swoim składzie również spandex – włókna te sprawiają, że tkaniny są rozciągliwe i doskonale dopasowują się do kształtu ciała. Zaskakuje olbrzymia różnorodność: panie mają do wyboru nie tylko klasyczne koszulki czy spodnie, ale również eleganckie sukienki, koszulki żakietowe czy spódnice.

Buty idealne do pracy na oddziałach szpitalnych

Medycy, lekarze i pielęgniarki podkreślają, że ich praca ma charakter stojący – niezwykle ważne są więc odpowiednie buty, które pozwolą zachować komfort. Wśród najczęściej polecanych wymienia się chodaki wykonane ze skóry naturalnej oraz z drewna. Chodaki takie posiadają amortyzowaną piętę, co wpływa na większy komfort podczas chodzenia.

meble https://opentstreetmap.org/zabezpieczenie-drog-praktyczne-informacje-dla-kierowcow/ https://carnivorous-plants.pl/biala-kuchnia-wykorzystaj-modny-trend/