Strona główna » Jakie elementy wyposażenia ogrodu wybrać?
Dom i Wnętrze

Jakie elementy wyposażenia ogrodu wybrać?

Nowoczesny ogród to idealne miejsce do odpoczynku, zabawy, spotkań w gronie znajomych. Warto wybrać elementy, które zapewnią nam wygodę i komfort, ale jednocześnie okażą się wysoce odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Szukając elementów wyposażenia ogrodu zwracajmy uwagę zarówno na elegancję mebli, ale też na ich funkcjonalność. Warto także wybrać piękny parasol ogrodowy, aby skutecznie chronić się przed nadmiernym promieniowaniem UV.

Nowoczesne meble ogrodowe

Jakie meble sprawdza się najlepiej w naszej strefie wypoczynkowej? Obecnie największym zainteresowaniem cieszą się meble skandynawskie i komplety minimalistyczne, których stonowana kolorystyka pozwala na dopasowanie ich praktycznie do każdego miejsca wypoczynkowego. Interesującym rozwiązaniem są komplety modułowe – elementy takich zestawów możemy łączyć lub rozłączać, w zależności od potrzeb. To świetny sposób na kreatywne podejście do przestrzeni wypoczynkowej.

Parasole ogrodowe – co wybrać?

Nowoczesne parasole ogrodowe to jeden z chętniej wybieranych elementów do ogrodów czy na tarasy. Współcześnie topowi producenci mogą zaoferować nam szeroki wybór parasoli, różniących się rozmiarami czaszy, wykończeniem, kolorami. Duży parasol ogrodowy chętnie wybierany jest właśnie do ogrodów, parasole o mniejszych czaszach idealnie sprawdzają się na tarasach czy nawet na balkonach. Uwagę zwracają rozmiary czaszy – największe mogą mieć bok o długości nawet do 4 metrów! Czasze poliestrowe pokrywane są warstwą poliuretanu – takie połączenie sprawia, że tkanina jest odporna na wnikanie kurzu, promieniowanie UV oraz wilgoć. W zależności od wybranego modelu czasza może być odchylana w jednej lub w dwóch płaszczyznach. Parasole osadzane są na różnorodnych podstawach, również dedykowanych do wkopania w ziemię.