Strona główna » Jazda "dzień po"
Ciekawe

Jazda "dzień po"

Nie ma co ukrywać, że w Polsce tradycja spożywania alkoholu jest głęboko zakorzeniona. Większość rodaków nie wyobraża sobie celebrowania świąt czy ważnych okazji bez miłego szumu w głowie. Nie ma w tym nic złego. Niestety, jest także druga strona medalu. Rokrocznie policja przyłapuje spore grono kierowców jadących na podwójnym gazie. Trzeba przy okazji wspomnieć, że kary dla nich są z roku na rok coraz bardziej surowe.

Kontrola stanu trzeźwości

Większość z kierowców przyłapanych na jeździe z promilami we krwi, nawet nie zdaje sobie sprawy ze swojego stanu. Tłumaczą się dobrym samopoczuciem, które nawet nie pozwoliło im podejrzewać, że wciąż są pod wpływem. Tymczasem wystarczyłoby przeprowadzić badanie alkomatem, by mieć pewność, że można spokojnie wsiąść za kółko.

Alkomat online

Narzędziem, które może wspomóc kierowców w określeniu stanu swojej trzeźwości, jest alkomat internetowy. Jego działanie oparte jest na algorytmie matematycznym, który na podstawie wprowadzonych danych oblicza czas, przez jaki we krwi będą krążyć procenty.
Alkomat wirtualny to narzędzie, do którego trzeba wprowadzić wiele szczegółowych danych. Im więcej detali, tym bardziej precyzyjny będzie wynik.
Danymi, o które bez wyjątku pyta każdy alkomat internetowy, są wiek, waga, płeć i wzrost osoby wprowadzającej dane. Wszystko dlatego, że warunki fizyczne bardzo wpływają na szybkość metabolizmu alkoholu.
W następnej kolejności osoba chcąca uzyskać wynik musi wprowadzić godzinę rozpoczęcia spożywania alkoholu oraz czas trwania picia. Później pozostaje jedynie wprowadzenie ilości oraz rodzaju spożytych procentów. Alkomaty online umożliwiają określenie zawartości alkoholu w poszczególnych spożytych napitkach oraz wybranie wygodnej jednostki miary – szklanki, litrów czy kieliszków.
Bardziej precyzyjne alkomaty wirtualne pytają także o ilość spożywanego jedzenia, samopoczucie oraz miejsce picia alkoholu. Pozwala to na uzyskanie wyniku jak najbardziej zbliżonego do stanu rzeczywistego.

Alkomat internetowy – czy wierzyć wynikom?

Policja przestrzega, że alkomat internetowy może być dla kierowcy jedynie wskazówką odnośnie stanu jego trzeźwości. Żadne internetowe narzędzie nie pozwoli jednak na dokładne określenie zawartości alkoholu we krwi. Do tego celu służą specjalne, profesjonalne, spełniające wymagane atesty, alkomaty.
Nawet jeśli alkomat wirtualny – https://alko-maty.pl/alkomaty.html wskaże korzystny i satysfakcjonujący dla kierowcy wynik, najlepszym rozwiązaniem będzie udanie się na pobliską komendę policji w celu potwierdzenia swojej trzeźwości.