Strona główna » Jersey materiał z historią
Ciekawe

Jersey materiał z historią

Jersey materiał to inaczej tkanina bawełniana, która powstaje z cienkich włókien bawełnianych, wełnianych lub innych. Swoją sławę materiał zawdzięcza Coco Chanel, która jako pierwsza szyła z niego lekkie sukienki, odznaczające się wysoką jakością i niezwykłą wygodą noszenia. Jersey materiał idealnie sprawdza się do szycia lekkich ubrań. Dość oryginalna nazwa tego materiału, pochodzi od nazwy małej wysepki położonej na kanale La Manche.

Jersey – modny materiał

Wszyscy, którzy samodzielnie szyją ubrania, powinni bez oporów sięgnąć właśnie po jersey, ponieważ jest on bardzo łatwy w obróbce. Materiał jersey ma wiele zalet, stąd tak duża jego popularność. Po pierwsze to typ materiału bardzo miękkiego i niezwykle delikatnego. Historia wyrobu materiału jersey zaczęła się od cienkich wełnianych włókien, jednak dziś znajdziemy już wiele innych jego odmian, przy czym nadal najczęściej spotkamy go w wersji bawełnianej. Dla tych, którzy lubią szyć trzeba, zaznaczyć, że jersey materiał to niewątpliwie jeden z najbardziej uniwersalnych rodzajów tkanin. To z kolei sprawia, że idealnie sprawdza się do wyrobu sukienek, bluzek czy spodni. Bardzo często jersey tworzy udaną mieszankę z niewielką ilością elastanu, dzięki czemu, tkanina ta jest bardziej plastyczna, łatwiejsza w obróbce.

W jakich typach ubrań sprawdzi się jersey materiał?

Jersey jest bardzo przyjemny w dotyku, a przy tym niezwykle lekki, przez co też został doceniony w produkcji lekkich ubrań. Warto więc wybrać go do uszycia wiosenno-letnich sukienek czy klasycznych spodni. Szyte z niego ubrania są bardzo eleganckie, jednak doskonale sprawdza się też w projektach typowo codziennych, ponieważ ceniony jest za niezwykłą wygodę noszenia. Dziś z jerseyu możemy wykonać bluzki, sukienki, a także tuniki i spódniczki. Co więcej, świetnie sprawdza się do szycia getrów czy strojów dedykowanych do tańca (są wówczas bardziej elastyczne). Z jerseyu powstają też popularne latem koszulki określane mianem T-shirtów. To tez popularna tkanina na bluzy czy dresowe spodnie.

https://beesafe.pl/porady/gdzie-wyrzucic-opony/ ysoutherlanc.com opolskaubezpieczenia.pl