Strona główna » Kiedy sięgać po drinki bezalkoholowe
Ciekawe

Kiedy sięgać po drinki bezalkoholowe

Moda na napoje bez alkoholu o ciekawym smaku nie przemija. Co prawda do niedawna rządziły drinki na bazie alkoholu, w których wykorzystywano ciekawe dodatki smakowe oraz syropy barmańskie, obecnie coraz częściej miłośnicy drinków wybierają drinki bezalkoholowe. Oczywiście także takie drinki można samodzielnie przygotować.

Czym są drinki bezalkoholowe

W przypadku drinków z alkoholem ich miłośnicy w dość krótkim czasie wskazują, z jakich składników składa się ich ulubiony drink. Zwykle rządzi w nich mocna wódka, czasem whisky, do których dodaje się soki owocowe czy wyciągi ziołowe.
Natomiast drinki bezalkoholowe kojarzą się, zresztą niesłusznie, z gazowanymi napojami o różnym smaku. Tymczasem nie każdy napój, w którym znajdują się dodatki smakowe można uznać za gotowy do spożycia drink.
W drinkach bezalkoholowych przeważają dokładnie te same nuty smakowe, co w analogicznych drinkach z alkoholem. Istnieje kilka drinków, które są dostępne zarówno w obu wersjach i w obu smakują dokładnie tak samo.

Mojito, pinacolada czy juicer?

Jakie zatem smaki przeważają wśród gotowych drinków bezalkoholowych? Będą to głównie takie połączenia smaków, które przesądzają o rodzaju drinka.
W wersji bezalkoholowej dostępne jest mojito, bowiem w jego składzie zawsze się znajduje sok z limonki i dodatek mięty. Równie wybornie smakuje bezalkoholowa pinacolada, w której łączy się smak kokosa i ananasa.
Podobnie jako drinki bezalkoholowe sprzedawane są także inki typu juicer, w których wykorzystuje się połączenie różnych soków owocowych. Takie drinki bardzo często rekomendowane są jako alternatywa dla napojów energetyzujących.

Dla kogo są drinki bez alkoholu

Po drinki bezalkoholowe może sięgać każda osoba, która lubi smak drinków. Najczęściej na wersję bez alkoholu decydują się np. kobiety w ciąży czy kierowcy, którzy w czasie imprezy nie mogą sięgać po alkohol.
Jednak jest również grupa osób, które sięgają po drinki bez alkoholu ze względu na ich walory smakowe. Szczególnie dużą popularnością cieszą się drinki owocowe o działaniu mocno pobudzającym. Po schłodzeniu drinki typu juicer znakomicie orzeźwiają, stanowiąc również źródło witamin.
Segment drinków bezalkoholowych kierowany jest głównie do kobiet, które często wybierają drinki ze względu na ich smak czy wykorzystane w nich składniki. Dla nich ważniejsze jest to, aby drink miał odpowiedni smak i formę podania, natomiast to, czy drink zawiera jakiś alkohol, ma znaczenie drugorzędne.
Artykuł powstał we współpracy z Bezalkoholowe.com

http://susiemakessupper.com/jakich-bledow-unikac-wybierajac-drzwi-tarasowe/ https://velemental.com/na-co-zwrocic-uwage-przy-zakupie-drzwi-wewnetrznych/ http://ngenuity.org/jak-zarzadzac-bezpieczenstwem-na-terenie-zakladu-pracy/