Strona główna » Kiedy wykorzystać wieszak na rowery?
Ciekawe

Kiedy wykorzystać wieszak na rowery?

Rower można przechowywać na wiele różnych sposobów. Wybór konkretnego rozwiązania zależy przede wszystkim od ilości dostępnego miejsca, ale także od funkcjonalności i wygody domowników.

W małym mieszkaniu

Wieszak na rowery to rozwiązanie, które jest szczególnie polecane w przypadku niedużego mieszkania. Jeśli konieczne jest przechowywanie jednośladów w ciasnych wnętrzach, podwieszenie ich na ścianie lub pod sufitem może okazać się jedynym praktycznym rozwiązaniem.
W przypadku małego mieszkania warto kierować się przede wszystkim funkcjonalnością takiego rozwiązania. Warto wybrać takie miejsce na wieszak na rowery, aby podwieszony jednoślad nie przeszkadzał domownikom oraz był łatwo dostępny. Podwieszenie jednośladu pod sufitem może wydawać się najbardziej praktyczne, jednak trzeba pamiętać, że zdejmowanie i zakładanie roweru na wieszak umieszczony na takiej wysokości często okazuje się dosyć kłopotliwe.

Jako dekoracja wnętrza

Ładny, zadbany rower może okazać się również interesującym elementem wystroju. Warto znaleźć dla niego miejsce na przykład w salonie. Dzięki wieszakowi na rowery, uda się umieścić jednoślad w praktycznie dowolnym miejscu tak, aby idealnie komponował się z innymi elementami wyposażenia oraz meblami. Takie rozwiązanie wymaga odrobiny pomysłowości i przypadnie do gustu osobom, które nie boją się eksperymentów z aranżacją.
Jeśli rower ma być ozdobą wnętrza, musi się prezentować w odpowiedni sposób. W tym celu można wykorzystać wszystkie modele rowerów, ale pojazd powinien znajdować się w dobrym stanie oraz musi pasować do wnętrza pod względem kolorystyki.

W piwnicy i w garażu

Wiele osób ma możliwość trzymania roweru w pomieszczeniach takich jak garaż oraz piwnica. Jest to duże ułatwienie, jednak nie zawsze całkowicie rozwiązuje problem. Oprócz jednośladów w takich pomieszczeniach często trzyma się także wiele innych rzeczy, dlatego trzeba zapewnić wygodny dostęp do roweru. W takiej sytuacji również warto wykorzystać wieszaki do rowerów, które pozwolą na dużo lepsze, bardziej praktyczne zagospodarowanie dostępnego miejsca oraz umożliwią zmieszczenie większej ilości rzeczy, na przykład w piwnicy.
Wieszak na rowery jest więc praktycznym rozwiązaniem, które daje szansę bardziej funkcjonalnego zaaranżowania różnych pomieszczeń. Jednocześnie takie wyposażenie można z powodzeniem wykorzystać do stworzenia interesującego wystroju. W tym zakresie wszytko zależy od upodobań oraz od konkretnych potrzeb, które wynikają z dostępnego miejsca, a także z częstotliwości używania roweru.
Artykuł powstał we współpracy z Calus-P oferującą wieszaki i stojaki na rowery