Strona główna » Kobieta i piłka nożna – jak one to widzą?
Ciekawe

Kobieta i piłka nożna – jak one to widzą?

Z pewnością każdy z nas kojarzy sport jakim jest piłka nożna. Codziennie mężczyźni kibicują swoim ulubionym drużynom i z każdym meczem reprezentacji zbierają się wraz ze znajomymi, aby kibicować.
Wielu z nich obstawia również zakłady bukmacherskie, czy też typuje między znajomymi kto wygra. Jednakże, czy ktokolwiek zastanawiał się nad tym, jak na to wszystko patrzy kobieta? Czy podobają im się mecze, czy może po prostu lubią sobie popatrzeć na wysportowanych mężczyzn?
Nie da się ukryć, że piłka nożna jest jednym z najbardziej popularnych sportów na całym świecie. Budzi zachwyt u milionów osób, które z wielkim zaparciem śledzą wszystkie wzmianki w sieci i gazetach o swoich ulubionych drużynach. Jeśli chodzi o facetów, którzy oglądają mecze, to przeważnie mamy tutaj do czynienia z sytuacją, że w zasadzie każdy z nich bez namysłu krytykuje piłkarzy, pomimo, że sam nigdy nawet piłki nie kopnął. Z perspektywy kobiety wygląda to co najmniej śmiesznie, bowiem przyjęło się, że płeć piękna na piłce się nie zna i nie można w ogóle wytłumaczyć jej przedstawicielkom, na czym np. polega spalony. Tymczasem jest to stereotyp, który w żadnym wypadku nie znajduje odzwierciedlenia w rzeczywistości.

Czy kobiety chodzą na mecze?

Jak najbardziej tak, jednakże z pewnością znacznie mniej liczniej niż mężczyźni. Dodatkowo często kobiety mówią o tym, że same zauważają brak wiedzy u panów, którzy bardzo głośno krzyczą na trybunach i kompletnie nie dają sobie wytłumaczyć, że w niektórych kwestiach się zwyczajnie mylą. Nie ma więc co szerzyć krzywdzących dla kobiet stereotypów, podczas, gdy panowie niekiedy również nie mają zielonego pojęcia o pewnych zasadach. Czasami wręcz lepiej jest odstawić dumę na bok i przyjąć do wiadomości, że się mylimy.
Kobiety nie mogą zrozumieć również tego, dlaczego faceci biją się na meczach. Oczywiście mowa tutaj o pseudokibicach, jednakże tego nawet prawdopodobnie do końca to sami zainteresowani nie wiedzą. Sport powinien łączyć, a nie dzielić i dlatego też zachowania typu bicie się między kibicami poszczególnych drużyn, są absolutnie niedopuszczalne. Powinno się zdecydowanie piętnować takowe i surowo karać, co już teraz jest czynione przez polski rząd, który opracowuje odpowiednie ustawy, mające na celu zaostrzenie kar dla środowisk pseudokibicowskich.

https://carnivorous-plants.pl/biala-kuchnia-wykorzystaj-modny-trend/ https://inklouds.pl https://urbantraffic.pl