Strona główna » Krzesła do ogrodu
Ciekawe

Krzesła do ogrodu

Wiosna, lato i jesień to idealne pory roku do spędzania czasu w ogrodzie. By przebywanie na świeżym powietrzu wydłużyć i uprzyjemnić warto wyposażyć ogród w meble. Wybór mebli w sklepach jest bardzo duży, zatem każdy znajdzie coś dla siebie.

Parę słów o krzesłach ogrodowych

Krzesła ogrodowe to idealne rozwiązanie do małych ogródków, balkonów i tarasów. Można je kupić pojedynczo, hurtowo lub w zestawach z kanapami i stołami.

Jakie powinny być krzesła ogrodowe?

Krzesła powinny zapewnić komfort siedzenia, zatem powinny być dobrze wyprofilowane. Idealnym rozwiązaniem są te modele, które posiadają regulowane oparcie, podłokietniki i podnóżek. Dodatkowo komfort zwiększają poduszki.

Z jakich materiałów wykonuje się krzesła do ogrodu i jakie są ich zalety?

Największą popularnością cieszą się plastikowe krzesła. Trudno się temu dziwić – plastikowe krzesła są lekkie oraz praktyczne. Łatwo utrzymać je w czystości, są odporne na działanie promieni słonecznych oraz wilgoci, łatwo je przechowywać (krzesła są składane lub można je jedno w drugie włożyć). Można wybierać i przebierać we wzorach i kolorach. Nie bez znaczenia jest jeszcze jeden fakt – krzesła ogrodowe plastikowe tanio można kupić. Dużym zainteresowaniem cieszą się drewniane krzesła. Cenione są przede wszystkim za ich naturalny, uniwersalny wygląd oraz stosunkowo niewielką wagę. Drewniane krzesła stanowią doskonały wybór dla alergików, ponieważ nie zawierają żadnych drażniących substancji. Odpowiednio pielęgnowane i impregnowane drewniane meble będą służyć przez długie lata. Najbardziej odporne na uszkodzenia są krzesła ogrodowe metalowe. Ze względu na to, że są to krzesła cięższe i najbardziej stabilne, świetnie nadają się do wietrznych ogródków, balkonów. Krzesła ogrodowe metalowe bardzo dobrze sprawdzą się również w miejscach, gdzie przebywają dzieci z prostej przyczyny – meble ciężko jest przewrócić. Krzesła metalowe charakteryzują się stylowym wyglądem – chromowane lub satynowane wykończenia, kuty stelaż w połączeniu z dobrymi materiałami sprawia, że wyglądają one elegancko. W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszą się krzesła z technorattanu – materiał imituje wiklinę, jest bardzo odporny na działanie warunków atmosferycznych i uszkodzenia, charakteryzuje się niewielką wagą oraz bardzo dobrą prezencją.

Konferenčný stolík do záhrady - najmodernejšie modely pre novú sezónu Bambusové lampy - pôsobivé doplnky na vašu terasu Moderná záhrada pri dome