Strona główna » Nie daj się zaskoczyć zmianom w podatkach
Biznes

Nie daj się zaskoczyć zmianom w podatkach

Nieustanne zmiany w prawie podatkowym potrafią zdezorientować nawet najlepszych księgowych. Profesjonalne szkolenia podatkowe pozwalają zachować orientację w skomplikowanych przepisach.

Jednolita danina w 2018 roku

W 2018 roku ma zostać wprowadzony jednolity podatek zastępujący PIT oraz składki na Zakład Ubezpieczeń Zdrowotnych i Narodowy Fundusz Zdrowia. Będzie to istotna zmiana zarówno dla pracowników jak i dla pracodawców.
Szczegóły tych zmian nie są jeszcze znane, niemniej już dziś warto zainteresować się szkoleniami podatkowymi, które przygotują podatników do nowych przepisów. Mimo że celem zmian jest uproszczenie systemu podatkowego, początki nigdy nie są proste.

Zmiany w podatkach od nieruchomości

Od stycznia tego roku obowiązują nowe przepisy dotyczące naliczania podatku od nieruchomości. Dotyczą one między innymi właścicieli garaży w budynkach wielorodzinnych. Zmiany wynikają z ustawy o podatkach i opłatach lokalnych.
Zmiany wprowadzają między innymi opodatkowanie części wspólnych takich jak korytarze czy klatki schodowe w budynkach wielolokalowych. Dotyczy to zarówno podatników jak i przedsiębiorców, dlatego szkolenia podatkowe dotyczące zmian w podatkach od nieruchomości dotyczą tak licznej grupy osób.

Nowy wzór KPiR i zniesienie wymogu drukowania księgi

Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 31 marca 2016 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów wprowadza zmiany w podatkach dla firm. Od kwietnia tego roku obowiązuje nowy wzór podatkowej księgi przychodów i rozchodów. Zmiana wynika z nowej ulgi podatkowej na badania i rozwój.
Nowe przepisy znoszą też obowiązek prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów w formie papierowej na rzecz KPiR w formie elektronicznej. Od kwietnia osoby prowadzące księgę w formie elektronicznej nie muszą już sporządzać comiesięcznych wydruków dokumentów księgowych. Te i inne zmiany w prawie zachęcają przedsiębiorców do skorzystania z profesjonalnych szkoleń podatkowych.
Tekst powstał we współpracy z firmą WLR – szkolenia podatkowe