Strona główna » Okna, które dbają o nasz komfort!
Dom i Wnętrze

Okna, które dbają o nasz komfort!

Wybór konkretnej stolarki okiennej kierowany jest najczęściej ceną – obecnie do najpopularniejszych i najbardziej dostępnych cenowo okien zalicza się okna z PCV. Jakie jeszcze produkty mają w swoim zanadrzu producenci? Jakie technologie wykorzystują, aby podnieść nasz komfort i poziom bezpieczeństwa? Oto kilka propozycji nowoczesnych okien, które warto rozważyć przygotowując się do kupna.

Okna i drzwi balkonowe antywłamaniowe

Okna antywłamaniowe są produktami o które klienci w sklepach pytają zdecydowanie najczęściej. Warto znać zasady ich działania oraz tajemnicze oznaczenia, którymi są sygnowane. Okna antywłamaniowe mają na celu jak najdłuższe powstrzymanie włamywacza przed przedostaniem się do wnętrza mieszkania czy domu. Kupując ten rodzaj okna musimy być świadomi, że żadne okna nie będą w stanie zapewnić nam stuprocentowej ochrony. Okna antywłamaniowe opisywane są wskaźnikiem RC oraz cyfrą. Im wyższa cyfra tym wyższy stopień odporności na uderzenia, podważanie czy próby wybicia okna. Kupując okna antywłamaniowe musimy być czujni – każdy element takiej konstrukcji powinien mieć odpowiedni certyfikat – mówiąc pracownicy jednego z topowych dostawców okien, okna-internorm.pl.

Okna pasywne – wspierające nasz komfort cieplny

Interesującym rozwiązaniem są bez wątpienia okna pasywne, których zadaniem jest zatrzymywanie jak największej ilości ciepła wewnątrz pomieszczeń. Jest to możliwe poprzez zastosowanie odpowiednich konstrukcji ram okiennych oraz 3 lub więcej szyb. Okna pasywne doskonale uzupełnia budynki budowane zgodnie z zasadami budownictwa pasywnego.
Okna panoramiczne – aby lepiej widzieć świat
Okna panoramiczne wybierane są przede wszystkim przez osoby mieszkające z dala od centrów miast, najczęściej w malowniczych okolicach. Pozwalają na wpuszczenie do wnętrza jak największej ilości naturalnego światła.