Strona główna » Pakowanie prezentów okolicznościowych
Ciekawe

Pakowanie prezentów okolicznościowych

Prezenty cieszą tak samo osoby obdarowywane, jak i tych, którzy prezent ofiarowują. Okazuje się, że nie tylko sam prezent jest ważny – coraz częściej zwracamy uwagę na oryginalne i eleganckie opakowanie.

W internecie czy gazetach znajdziemy wiele poradników, jak pomysłowo zapakować prezent. Wykorzystać do tego możemy nie tylko pudełka czy torebki ozdobne, ale i liczne dodatki: wstążki, korale, pióra, zasuszone rośliny – co tylko przyjdzie nam do głowy!

Przygotowując się do pakowania prezentu chętnie sięgamy po kolorowe papiery i wstążki. Pamiętajmy żeby dobierać je w obrębie jednego koloru (ale różnych odcieni) lub na zasadzie kontrastu. Ciekawym zabiegiem może być także wybranie wstążki z niewielkim deseniem kratki czy kropek.

Ekologiczne opakowanie prezentu

Niezwykle popularnym trendem stało się wykorzystywanie opakowań takich jak pudełka ekologiczne. Ich prosty design oraz ciekawa faktura sprawiła, że doskonale nadają się do pakowania książek, zabawek, kosmetyków. Dodatkowo szary kolor świetnie komponować się będzie z dodatkami, zarówno naturalnymi (suszone kwiaty, gałązki, liście), jak i tekstylnymi (wstążki, koraliki, sznurki). Tak zapakowany prezent można opatrzyć specjalnym bilecikiem, również wykonanym ze zwykłego papieru. Warto kartonik wyciąć w konkretny kształt: chmury, gwiazdki, i pisakiem dodać dedykację. Ten niezwykle prosty pomysł stanowi obecnie najmodniejszą metodę pakowania prezentów. Jeśli pod ręką nie mamy pudełka tak samo dobrze sprawdzi się zwykły szary papier – pamiętajmy jednak, aby odpowiednio go ozdobić!

Pudełka ekologiczne wykorzystywane są także w dużych firmach do pakowania materiałów promocyjnych. W takiej sytuacji są one ozdabiane nadrukami z logo firmy. Często wykorzystywany jest także stempel z logo, przez co pudełko wygląda jeszcze oryginalniej.

atliteracki.com.pl https://beesafe.pl/porady/najtansze-nowe-samochody/ crx.pl