Strona główna » Podnoszenie kwalifikacji zawodowych – nowoczesne metody
Ciekawe

Podnoszenie kwalifikacji zawodowych – nowoczesne metody

Współcześnie wiele mówi się o podnoszeniu swoich umiejętności zawodowych – wielu z nas żyje pod presją przełożonych, którzy wręcz wymagają od nas uczenia się nowych zagadnień. Motywacją do dalszej nauki może być możliwość awansowania, jak również utrzymania dotychczasowego stanowiska. Jakie obecnie metody stosowane są, aby zdobyć dodatkową wiedzę?
Do niedawna najpopularniejszym sposobem na naukę po pracy było korzystanie z możliwości jakie dają placówki kształcenia ustawicznego. Oferowały one kursy doszkalające jak i umożliwiające zdobycie uprawnień w konkretnych dziedzinach. Zazwyczaj takie kursy organizowane były w godzinach popołudniowych lub też wieczornych, nierzadko w weekendy. Dla wielu zapracowanych osób takie rozwiązanie nie wchodziło w grę ze względu na inne zobowiązania. Na szczęście pojawiła się dobra alternatywa w postaci kursów e-learningowych. Co warto o nich wiedzieć?

Nowoczesne platformy internetowe

Platformy e-learningowe tworzone są dla osób aktywnych zawodowo oraz pasjonatów czy hobbystów, którzy pragną uczyć się nowych rozwiązań oraz poszerzać już zdobyte informacje. Zamieszczone w nich materiały wideo najczęściej dotyczą obsługi konkretnych programów graficznych (np. kurs 3ds Max, kurs Archicad). Materiały umieszczane są w języku polskim, co znacznie ułatwia ich odbiór. Aby móc skorzystać z konkretnego materiału konieczne jest zalogowanie się jako użytkownik i potwierdzenie rejestracji. Dodając interesujące nas materiały do wirtualnego koszyka decydujemy się na ich kupno – kiedy wpłata zostanie zaksięgowana materiały są automatycznie dodawane do naszego konta. Możemy z nich korzystać bezterminowo! Istnieje możliwość ściągnięcia ich na nasz komputer stacjonarny! Dzięki temu nauka może mieć miejsce w dogodnych dla nas godzinach, bez zakłócania planu dnia.