Strona główna » Praktyczny wynajem samochodu w Krakowie
Motoryzacja

Praktyczny wynajem samochodu w Krakowie

Kraków to największe miasto Małopolski i centrum biznesowe oraz logistyczne tego regionu. Posiada bardzo sprawny i rozbudowany układ komunikacyjny: zlokalizowane w okolicy autostrada A4, obwodnica miasta oraz sieć dróg szybkiego ruchu sprawiają, że miasto to jest świetną bazą wypadową dla podróżnych przemieszczających się samochodami. Ten fakt oraz rosnąca z roku na rok liczba turystów zarówno z kraju jak i z zagranicy sprawiają, że zapotrzebowanie na wynajem samochodów stale wzrasta. Gdzie i jak wypożyczyć auto w Krakowie?

WYPOŻYCZ AUTO JUŻ NA LOTNISKU!

W 2015 roku Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice obsłużył ponad cztery miliony pasażerów, umacniając tym samym swoją drugą pozycję w zestawieniu największych lotnisk Polski. Wielu z tych pasażerów to turyści i osoby podróżujące w interesach. Wynajęcie samochodu jest świetnym rozwiązaniem dla obydwu tych grup – pozwoli szybko się przemieszczać na terenie miasta i odwiedzić wszelkie interesujące miejsca, takie jak Wieliczka, Oświęcim czy Zakopane. Na terenie Portu Lotniczego zlokalizowanych jest kilka wypożyczalni aut, m.in. Carfree, a samochód można zarezerwować przy okazji rezerwacji lotu. Poza lotniskiem, wypożyczalnie znajdziemy również w innych dogodnych lokalizacjach: na przykład w centrum i przy zjazdach na obwodnicę.

DOWÓD OSOBISTY, PRAWO JAZDY, PEŁNY BAK… I JEDZIEMY!

Wypożyczalnia samochodów osobowych Kraków funkcjonuje tak samo jak i w każdym innym większym mieście. Aby wypożyczyć auto, należy wziąć ze sobą dowód tożsamości oraz prawo jazdy wydane przynajmniej 12 miesięcy przed datą wypożyczenia samochodu. Często się zdarza, że wypożyczalnia samochodów poprosi również o dane karty kredytowej lub debetowej kierowcy, w celu zablokowania depozytu za auto.

https://flyingmidshipmen.org/srebrna-odznaka-jezdziecka-najwazniejsze-informacje/ https://www.gama-sklep.com.pl/a/418-zielona-kuchnia-inspiracje https://bestiae.pl/czas-na-wyjazd-na-zimowisko/