Strona główna » Przyjazna strona www – większa liczba jej użytkowników
Biznes

Przyjazna strona www – większa liczba jej użytkowników

Bez wątpienia tylko strony przyjazne dla ich użytkowników mają szansę na zdobycie ich zainteresowania. Chodzi nie tylko o jakość przekazywanych treści, ale również to w jaki sposób są one przedstawione.

Przyjazna strona www – sposób na pozyskanie użytkowników

Aby storna pozyskiwała nowych i stałych użytkowników, poza jakością przekazywanej treści powinna przyciągać uwagę, a jednocześnie być przyjazna – przyjemna dla oka, wzbudzająca zainteresowanie. Wówczas będzie chętnie odwiedzania i czytana, zwiększając w ten sposób generowane przez siebie zyski. Dlatego projektowanie stron internetowych przyjaznych dla ich użytkowników odbywa się w oparciu o kilka podstawowych zasad.

Intuicyjna nawigacja

Jest jednym z wymogów zasad projektowania stron internetowych. Intuicyjna nawigacja jest ceniona przez użytkowników stron www. Dzięki niej łatwiej wzbudzić ich zainteresowanie i zatrzymać na stronie. Intuicyjna nawigacja cechuje się tym, że posiada widoczne menu z odpowiednio nazwanymi działami. Ponadto posiada wyróżniające ją przyciski i jest wspierana prostymi ikonami. Dzięki temu użytkownik danej strony doskonale odnajduje się na niej, a sama nawigacja nie stanowi dla niego żadnego problemu.

Przejrzystość tekstu

Kolejna bardzo ważna rzecz podczas projektowania stron internetowych. Aby storna była przyjazna dla oka i czytelna powinna mieć przejrzystą formę. Bloki tekstu powinny mieć odpowiednio dobraną interlinię oraz fonty. Poza tym warto tekst dzielić na akapity, stosować rożnej wielkości nagłówki by zwiększyć przejrzystość i czytelność teksu.

Optymalna grafika

Projektowanie stron internetowych opiera się również o ich optymalizację pod względem zamieszczanej grafiki. Warto za pomocą grafiki zilustrować, to o czym się pisze. Optymalna grafika powinna wspierać treść a nie ją zaburzać. Z grafiką nie wolno przesadzać, bo sprawi, że strona przestanie być czytelna. Zacznie bardzo szybko drażnić czytelnika, który szybko przestanie z niej korzystać.

Wolna przestrzeń

Zachowywanie niezbędnych wolnych pól pomiędzy określonymi elementami strony jest równie ważne w projektowaniu stron internetowych. Zwiększa to przejrzystość strony i ułatwia pozyskanie istotnych dla użytkownika informacji.

Artykuł powstał we współpracy z agencją interaktywną Iguana Studio

https://perfect-meble.pl https://stworzwnetrze.com.pl