Strona główna » Sielski zakątek w mieście
Dom i Wnętrze

Sielski zakątek w mieście

Kto z nas nie marzy o tym, aby spędzić całe lato w malowniczym zakątku położonym z dala od wielkomiejskiego zgiełku? Nie musisz wyjeżdżać za miasto, aby oddawać się letniej beztrosce w prawdziwie sielskiej scenerii. Przy niewielkim wysiłku możesz stworzyć dla siebie i bliskich wiejską, naturalną scenerię niezależnie od tego, gdzie mieszkasz. Sprawdź, jak zaaranżować ogród w rustykalnym stylu i zacznij cieszyć się latem w urzekającej, kojącej scenerii.

Roślinność

W ogrodzie rustykalnym główną rolę odgrywa roślinność. Zrezygnuj z idealnie przyciętych trawników, misternych klombów, symetrycznych rabat i topiarów na rzecz luźnych, swobodnych kompozycji. Zredukuj ilość iglastych drzew na rzecz gatunków liściastych. Ogród rustykalny powinien przypominać ukwieconą łąkę porastającą  astrami, malwami, makami, słonecznikami, nagietkami i chabrami. Na kamienne ścieżki i drewniane pergole powinny wdzierać się pnącza. Za domem warto wygospodarować odrobinę miejsca na niewielki ogródek warzywny i drzewka owocowe.

Rattanowe meble na taras

Jednym z najważniejszych elementów ogrodowej aranżacji są meble. To właśnie wygodne krzesła, fotele i huśtawki sprawiają, że piękna przestrzeń staje się również funkcjonalna. Jakie meble na taras w stylu rustykalnym sprawdzą się najlepiej? Zdecydowanie wyplatane z naturalnego rattanu. Wykonane ręcznie z naturalnego rattanu meble będą piękną ozdobą aranżacji i komfortowym wyposażeniem, które umili odpoczynek na świeżym powietrzu. W sklepach z wysokiej jakości wyposażeniem outdoorowym znajdziesz szeroki wybór ciekawych modeli w klasycznym albo białym kolorze.

https://www.gama-sklep.com.pl/a/47-dom-w-stylu-nowojorskim https://pimpmipad.pl/bezpieczna-glowa-podczas-jazdy-konnej/ https://www.rdc.pl/aktualnosci/sponsorowane/podwajane-ubezpieczenie-oc-samochodu-kiedy-ma-miejsce_vVM9ymru29SObMAwiP6m