Strona główna » Stelaże podtynkowe przeznaczone do zabudowy lekkiej
Dom i Wnętrze

Stelaże podtynkowe przeznaczone do zabudowy lekkiej

Stelaże podtynkowe obecnie są elementem wyposażenia praktycznie każdej łazienki. Jest to bardzo popularny produkt, który zyskuje coraz więcej zwolenników. Zatem czym są stelaże podtynkowe i w jaki sposób możemy wybrać właściwy produkt?

Stelaże podtynkowe do zabudowy lekkiej

Stelaże podtynkowe są popularnymi konstrukcjami, za pomocą których możemy częściowo zabudować instalację sanitarną. Dzięki temu nasza łazienka zyska więcej przestrzeni, jak i również będzie nam znacznie prościej utrzymać ją w czystości. Warto wiedzieć, iż stelaże podtynkowe dzielą się na dwie grupy produktów. Są to stelaże przeznaczone do zabudowy ciężkiej, jak i również stelaże przeznaczone do zabudowy lekkiej. Druga grupa produktów choć jest nieco droższa, jest bardziej popularna. Stelaże przeznaczone do zabudowy lekkiej (popularnie nazywanej także zabudową suchą) możemy stosować zarówno przy ściance działowej, która charakteryzuje się niewielką grubością, jak i również przy solidnej ścianie zbudowanej z grubych cegieł. Warto wiedzieć, iż tego typu produkty dzielą się na stelaże, które mogą być przeznaczone do zabudowy niskiej oraz wysokiej, a także stelaże samonośne. Za pomocą tych stelaży możemy obudować przykładowo miskę WC, jak i również pisuar lub bidet. Istnieje także możliwość obudowania umywalki. Jednak decydując się na wybór modelu stelaża, powinniśmy pamiętać o kilku ważnych szczegółach.

O czym nie możemy zapominać podczas zakupów stelaży podtynkowych?

Przede wszystkim decydując się na zakup stelaży podtynkowych, powinniśmy zwrócić uwagę na długość okresu gwarancyjnego. Jest to bardzo ważne, ponieważ często w przypadku nagłej awarii producent nie chce nam naprawić zepsutego produktu. Także należy zastanowić się, jaką chcielibyśmy posiadać wysokość stelaża. Przykładowo jeżeli zdecydujemy się na zbyt niski stelaż, może okazać się, iż podczas gdy przy misce WC deska jest podniesiona do góry, zakrywa tym samym przyciski spłuczki. Należy również dokładnie wymierzyć głębokość stelaża, aby część naszej instalacji sanitarnej była dokładnie zabudowana. Warto również zaznajomić się z głębokością zbiornika naszej spłuczki i z ewentualną możliwością regulacji jej strumienia.
Najbardziej popularne na rynku są stelaże podtynkowe przeznaczone do zabudowy lekkiej. Nie są to produkty najtańsze, jednak na ich zakup decyduje się coraz więcej klientów. Zatem jeżeli pragniemy przeprowadzić w swojej łazience remont, warto zdecydować się na zakup tego typu stelaża. Jednak wcześniej należy dobrze zaznajomić się z wymiarami naszej łazienki oraz wymiarami kompletu sanitarnego.

http://godrejmeridien-gurgaon.com/bryczesy-hkm-idealne-dla-twojego-dziecka/ https://hexi-dump.org/nieruchomosci-na-ktore-warto-zwrocic-uwage/ https://woco.pl/odznaka-jezdze-konno-najwazniejsze-informacje-dla-poczatkujacego-jezdzca/