Strona główna » Sztućce na prezent – jakie wybrać?
Dom i Wnętrze

Sztućce na prezent – jakie wybrać?

Wybierasz się po raz pierwszy do nowego mieszkania swoich przyjaciół i nie wiesz, jaki prezent sprawić świeżo upieczonym gospodarzom? A może zastanawiasz się nad eleganckim i praktycznym prezentem ślubnym? Jednym z najczęściej wybieranych podarunków wręczanych osobom, które zaczynają życie na własny rachunek, są sztućce. Jaki komplet wybrać, aby jak najlepiej spełniał swoją rolę? Sprawdź!

Niezawodna stal nierdzewna

W sklepach z wyposażeniem do domu znajdziesz szeroki wybór sztućców. Wśród dostępnych modeli szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się komplety składające się z łyżek, noży i widelców wykonanych ze stali nierdzewnej 18/10. Tego typu produkty wyróżniają się  ponadprzeciętną odpornością na uszkodzenia mechaniczne, czynniki zewnętrzne i zarysowania. Co więcej, mycie w zmywarkach nie stanowi dla nich żadnego zagrożenia. Na stronie gerlach.plznajdziesz szeroki wybór starannie wykończonych sztućców dostępnych w wersji matowej lub połyskującej. Producent daje klientom możliwość wygrawerowania na rączkach kilku słów, dzięki którym sztućce będą nie tylko praktycznym narzędziem ułatwiającym spożywanie posiłków, ale również piękną pamiątką przywołującą wzruszające momenty.

Uwaga: nikiel!

Niestety, sztućce zawierające w swoim składzie wysoki odsetek niklu mogą wywołać ostrą reakcję uczuleniową. Zanim kupisz dla bliskiej osoby komplet oznaczony symbolem 18/10 dowiedz się, że użytkowanie tego typu produktów będzie dla niej w pełni bezpieczne.

W dobrych sklepach znajdziesz sztućce ze stali 18/0 dedykowanej alergikom. Tego typu sztućce nie zagrażają zdrowiu osób uczulonych. Obawiasz się, że stal pozbawiona niklu straci swoje antykorozyjne właściwości? W takim razie spieszymy wyprowadzić Cię z błędu! Aby metal mógł cieszyć się mianem „nierdzewnego”, nie musi wcale posiadać w swoim składzie niklu. Stal nierdzewna to taka, która zawiera w składzie co najmniej 10,5% chromu. Nikiel jest dodatkowym zabezpieczeniem, które pozwala na większą swobodę w myciu sztućców, nadaje stali srebrzystą barwę i chroni przez zarysowaniami.