Strona główna » Wolne środki finansowe można zainwestować w nieruchomość komercyjną
Ciekawe

Wolne środki finansowe można zainwestować w nieruchomość komercyjną

Rynek nieruchomości komercyjnych coraz bardziej się rozwija. Ma to zapewne związek, z tym, że rośnie liczba osób, która decydują się na założenie własnej firmy, a nie dysponują własnym lokalem. Samodzielna budowa jest po za ich zasięgiem, dlatego decydują się na wynajem np. biurowców. Rynek nieruchomości na Śląsku jest bardzo duży, dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie.

Nieruchomości komercyjne – Czym kierować się przy wynajmie biura w budynku komercyjnym?

Jeżeli szukasz biura dla swojej firmy, możesz oczywiście skorzystać z możliwości, jaki oferuje rynek nieruchomości komercyjnych. Duża konkurencja sprawia, że właściciele proponują stosunkowo uczciwe warunki.
Warto jednak zawsze przyjrzeć się ofercie i sprawdzić, czy jest funkcjonalna oraz zaspokaja wszystkie nasze potrzeby. Jeżeli tak następnym krokiem jest podpisanie umowy, które powinno odbywać się w asyście notariusza. Od początku należy się określić, czy planuje się wynajem krótkoterminowy, czy też długoterminowy. W tym drugi przypadku, można liczyć na negocjację ceny.

Czy warto inwestować w budowę nieruchomości komercyjnych?

Skoro coraz więcej ludzi chce prowadzić własne firmy, to rośnie również zapotrzebowanie na lokale użytkowe. Zatem wydaje się to być dobrym pomysłem. Jeżeli zastanawiasz się, jaki typ budynku komercyjnego wybudować, zawsze możesz zdecydować się na zlecenie badań marketingowych, które pokażą ci aktualne zapotrzebowanie na dane usługi.
Budynki komercyjne są inwestycją długoterminową, która jednak zyski może już przynosić, po miesięcznym czasie wynajmu. Może być to zatem „żyła złota”, jeśli będziemy mieli odpowiednich doradców.

W co zainwestować wolne środki finansowe? Czy warto w nieruchomości komercyjne?

Jeżeli posiada się wolne środki finansowe warto je zainwestować i pomnożyć zysk. Doskonałą opcją wydają się być budynki komercyjne, które można zaadaptować na lokale usługowe, hale produkcyjne, czy też biurowce. Taka inwestycja przynosi zyski, w postaci wynajmu. Stopa zwrotu zainwestowanego kapitału zależy od rentowności danego lokalu. Zysk roczny powinien być na poziomie minimum 5 %, wtedy można uznać inwestycję za udaną. Należy jednak pamiętać, aby nie decydować się na budowę nieruchomości komercyjnych na obrzeżach miast, czy też w słabo zaludnionych i niepopularnych okolicach.
Warto również wiedzieć, że budynków komercyjnych, nie można zaadoptować na lokale mieszkalne. Decyzja o inwestycji w lokale komercyjne powinna być oparta na wiedzy i doświadczeniu, a nie pod wpływem chwili.
Artykuł powstał we współpracy z GTB Invest – nieruchomości komercyjne

http://tofiq.org/system-brc-co-nalezy-o-nim-wiedziec/ https://sitenegaar.com/bezpieczenstwo-informacji/ https://firefoxosbuilds.org/przygotowanie-do-jazdy-konnej/