Strona główna » Wybierz najlepsze zadaszenie tarasu
Dom i Wnętrze

Wybierz najlepsze zadaszenie tarasu

Nie musimy wyjeżdżać za granicę, aby w okresie letnim wypocząć od obowiązków i codziennych zadań. Nawet najmniejszy taras okaże się świetnym miejscem do relaksu, jeśli tylko zadbamy o odpowiednie wyposażenie i dodatki. Meble tarasowe to nie wszystko – warto także wybrać system zadaszenia, który pozwoli nam uchronić się przed silnym promieniowaniem słonecznym

 

Dlaczego warto wybrać tarasolę?

Tarasole to obecnie najmodniejszy i najnowocześniejszy system zadaszenie tarasu. Topowi producenci zaproponują swoim klientom tarasole rozwijane manualnie, jak i automatycznie, przy pomocy dedykowanego pilota. Konstrukcje tarasoli wykonywane są z profili aluminiowych malowanych proszkowo – zastosowanie takiej technologii pozwala na zahamowanie powstawania rdzy. Dodatkowo klienci mogą także zadecydować o kolorze konstrukcji wybierając z szerokiej palety kolorystycznej ponad 200 barw lub kolorów drewnopodobnych. Zadaszenie umieszczane jest na minimalnej ilości podpór, przez co możliwe jest swobodne poruszanie się po tarasie i jego aranżowanie. Tarasola projektowana jest w taki sposób, aby wzbogacać estetykę tarasu – to jeden z wielu powodów, dla którego warto zdecydować się na tę inwestycję.

 

Jak tworzone jest zadaszenie w tarasoli?

Najchętniej wybieraną technologią dachu w tarasoli jest zadaszenie lamelowe, tworzone obracających się o 135 stopni profili aluminiowych. Dzięki możliwości rotowania lameli użytkownik decyduje sam, ile światła ma przedostawać się pod dach tarasoli. Lamele nie nagrzewają się, przez co w cieniu panuje przyjemny chłód.

Drugi rodzaj dachu tworzony jest z tkanin technicznych – są one wysoce odporne na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie, wnikanie brudu, działanie promieniowania UV, deszcz. Nawet po wielu latach użytkowania dach nie straci swojego koloru.