Dom i Wnętrze

Wybierz najlepsze zadaszenie tarasu

Nie musimy wyjeżdżać za granicę, aby w okresie letnim wypocząć od obowiązków i codziennych zadań. Nawet najmniejszy taras okaże się świetnym miejscem do relaksu, jeśli tylko zadbamy o odpowiednie wyposażenie i dodatki. Meble tarasowe to nie wszystko – warto także wybrać system zadaszenia, który pozwoli nam uchronić się przed silnym promieniowaniem słonecznym

 

Dlaczego warto wybrać tarasolę?

Tarasole to obecnie najmodniejszy i najnowocześniejszy system zadaszenie tarasu. Topowi producenci zaproponują swoim klientom tarasole rozwijane manualnie, jak i automatycznie, przy pomocy dedykowanego pilota. Konstrukcje tarasoli wykonywane są z profili aluminiowych malowanych proszkowo – zastosowanie takiej technologii pozwala na zahamowanie powstawania rdzy. Dodatkowo klienci mogą także zadecydować o kolorze konstrukcji wybierając z szerokiej palety kolorystycznej ponad 200 barw lub kolorów drewnopodobnych. Zadaszenie umieszczane jest na minimalnej ilości podpór, przez co możliwe jest swobodne poruszanie się po tarasie i jego aranżowanie. Tarasola projektowana jest w taki sposób, aby wzbogacać estetykę tarasu – to jeden z wielu powodów, dla którego warto zdecydować się na tę inwestycję.

 

Jak tworzone jest zadaszenie w tarasoli?

Najchętniej wybieraną technologią dachu w tarasoli jest zadaszenie lamelowe, tworzone obracających się o 135 stopni profili aluminiowych. Dzięki możliwości rotowania lameli użytkownik decyduje sam, ile światła ma przedostawać się pod dach tarasoli. Lamele nie nagrzewają się, przez co w cieniu panuje przyjemny chłód.

Drugi rodzaj dachu tworzony jest z tkanin technicznych – są one wysoce odporne na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie, wnikanie brudu, działanie promieniowania UV, deszcz. Nawet po wielu latach użytkowania dach nie straci swojego koloru.

 

 

Wybieramy idealne meble do ogrodu! meble tarasowe leżaki na balkon