Strona główna » Wypoczynek w sercu Mazowsza!
Turystyka

Wypoczynek w sercu Mazowsza!

Osób ceniących wypoczynek na świeżym powietrzu nie brakuje w naszym kraju – na szczęście mają oni wiele możliwości związanych z aktywnością nad jeziorami czy w lasach. Jednym z najlepszych przykładów miejsc odpowiednich do rekreacji jest Jezioro Zegrzyńskie, znajdujące się w samym sercu Mazowsza. To jedno z ulubionych miejsc wypoczynkowych Warszawiaków oraz osób zamieszkujących w okolicy.

Jezioro Zegrzyńskie: dawniej i dzisiaj!

Jezioro Zegrzyńskie było popularne już w latach 70. XX wieku. Odpoczywali tu zarówno letnicy, jak i osoby poszukujące weekendowej alternatywy dla miasta. W okolicy funkcjonowało tu wiele wypożyczalni sprzętu wodnego i przystani – i to nie zmieniło się do dzisiaj. Współcześnie osoby przebywające nad Zegrzem mogą korzystać z punktów gastronomicznych, wypożyczalni kajaków i rowerków wodnych, licznych kawiarni. Nad jeziorem znajduje się również elegancki hotel, który kusi doskonałymi cenami jak i wspaniałą ofertą! Planując wypad na kilka dni nad jezioro warto skorzystać z jego oferty.
Osoby aktywne nie będą się tu nudzić. Poza możliwością spacerowania czy żeglowania wokół jeziora rozciągają się liczne ścieżki rowerowe, odpowiednie dla osób w każdym wieku. Zwiedzając okolicę prowadzą one przez zagajniki, pokazując piękno tutejszej przyrody.
Więcej informacji o Zalewie Zegrzyńskim znajdziesz na jachranka.pl.

Lehátka na opaľovanie - nájdite si vlastný štýl oddychu  Ochranné kryty na rohové sedacie súpravy  Ako zariadiť terasu pod pergolou? Praktické tipy na nadchádzajúcu sezónu