Strona główna » Zima w ogrodzie
Dom i Wnętrze

Zima w ogrodzie

Dla wielu z nas zima jest okresem, w którym nie musimy nic robić w ogrodzie. Wiele w tym prawdy – poza zabezpieczeniem niewielkich drzewek i młodych krzewów naszym zadaniem jest również odpowiednie odizolowanie donic od podłoża (pomoże w tym styropian). Wiele uwagi powinniśmy poświęcić jednak naszym meblom ogrodowym, szczególnie, jeśli były one kupowane kilka lat temu. Co powinna zwrócić naszą uwagę? Kiedy musimy zainwestować w nowe meble? I gdzie je kupować?
Meble przechowywane na ogrodzie narażone są na szereg negatywnych czynników – niskie temperatury, trzaskający mróz, śnieg. Jeśli nasze meble zostały wcześniej uszkodzone i są popękane możliwe jest, że do wnętrza przedostanie się woda, kolejno zaś pojawi się rdza lub pleśń. Zwróćmy uwagę również na wszelkie odchylenia, wykrzywienia profilu mebla – oznacza to, że od dłuższego czasu był on narażany na podwójny nacisk i z czasem najpewniej pęknie. W takich sytuacjach konieczne jest rozważnie kupna nowego kompletu mebli. Gdzie go szukać?

Meble ogrodowe ze sklepu budowlanego, ogrodniczego, wprost od producenta…

Meble ogrodowe znajdziemy bez trudu w sklepach budowlanych i ogrodniczych – zazwyczaj są one wystawione w centralnym punkcie, można je przetestować, sprawdzić. Niestety, wielokrotnie okazuje się, że są to produkty niskiej jakości, których żywotność jest bardzo krótka. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z szerokiej oferty doświadczonych producentów mebli ogrodowych, którzy zaoferują nam przede wszystkim meble technorattanowe oraz meble z aluminium. Odznaczają się one lekkością, odpornością na uszkodzenia, zmienne warunki atmosferyczne oraz wysokie amplitudy temperatur. Meble zgrupowane są w bogatych kolekcjach, w których znajdziemy krzesła, fotele, stoły, stoliki i wiele innych.
Źródło: gardenspace.pl.

Záhradný slnečník - nenápadný doplnok so širokými možnosťami využitia Bazénový nábytok - aké budú trendy v nasledujúcej sezóne v roku 2021? Ochranné kryty na záhradný nábytok