Strona główna » Zmiana koloru felg
Motoryzacja

Zmiana koloru felg

Jeszcze kilkanaście lat temu jedyną możliwością zmiany wyglądu felg było oddanie ich do w ręce profesjonalisty, który za swoje usługi nierzadko wołał nawet kilkaset złotych. Wraz z rozwojem technologii farb i lakierów, „domowe” lakiernictwo stało się dostępne dla każdego. W jaki sposób zmienić kolor naszych felg i sprawić, aby nasz samochód wyglądał atrakcyjniej?

Zmiana koloru

Wbrew pozorom samodzielna zmiana koloru felg nie jest wcale taka trudna – liczy się przede wszystkim dokładność raz cierpliwość w przygotowaniu powierzchni felg oraz w późniejszym zachowaniu procesu technologicznego wymaganego przez producenta danego lakieru do felg.

Przygotowanie powierzchni felg

Zanim przystąpimy do zmiany koloru felg i lakierowania niezbędne jest odpowiednie przygotowanie powierzchni wszystkich felg. W przypadku dobrze zachowanych felg wystarczy zmatowić ich powierzchnię przy pomocy papieru ściernego o gradacji 220-400 bądź włókniny ściernej. Jeżeli jednak ma powierzchni naszych felg są głębsze zarysowania lub ubytki, to konieczne jest ich nie tylko rozszlifowanie, ale również wypełnienie szpachlówką. Najlepsza do tego jest oczywiście szpachla z pyłem aluminiowym co przekłada się na jej przyczepność do aluminium oraz na późniejszą wytrzymałość.

Ważny etap – odtłuszczenie!

Po wstępnym przygotowaniu powierzchni konieczne jest również odtłuszczenie powierzchni – najlepiej użyć do tego dedykowanych specyfików, jak chociażby zmywacza silikonowego, który przy dokładnym zastosowaniu daje pewność poprawnego odtłuszczenie powierzchni, a tym samym dobrego przylegania zastosowanego lakieru.

Lakier do felg czy zwykły?

Kolejną kwestią w przypadku samodzielnego lakierowania felg jest konieczność wybrania odpowiedniego lakieru do felg. Pomimo tego, że wiele osób z powodzeniem stosuje zwykłe i uniwersalne lakiery do felg chwaląc się dobrymi efektami zaraz po lakierowaniu, to rzadko kiedy przyznają się one do rzeczywistego stanu felg po dłuższym czasie. Do felg powinniśmy stosować wyłączenie dedykowane lakiery, które dadzą nam pewność oraz gwarancję swojej trwałości i odporności na różnego rodzaju warunki – wysoką i niską temperaturę, opady deszczu oraz uszkodzenia mechaniczne.

Lakier do felg

Podsumowując, jeżeli chcemy samodzielnie zmienić kolor naszych felg, to trzeba podejść do tematu niejako kompleksowo poczynając od przygotowania felg do lakierowania aż po późniejsze zabezpieczenie lakieru przy pomocy dedykowanych wosków i preparatów zabezpieczających, które pozwolą na dłużej cieszyć się nowym kolorem felg.
Lakier do felg kupisz na https://lakiery24.com/71-lakiery-do-felg-i-kolpakow

https://beesafe.pl/porady/odstapienie-od-umowy-kupna-samochodu/ https://www.gama-sklep.com.pl/a/19-komoda-z-szufladami https://beesafe.pl/porady/suv-do-50-tys/