Strona główna » Dlaczego warto wybudować kanadyjczyka?
Dom i Wnętrze

Dlaczego warto wybudować kanadyjczyka?

Domy o konstrukcji szkieletu drewnianego zaczęto po raz pierwszy budować w Szwecji. Wraz z emigrantami z tego kraju technologia ta trafiła do Kanady. Dzisiaj domy o konstrukcji szkieletowej zwane popularnie kanadyjczykami zyskują coraz większą popularność także w Polsce.

Dlaczego warto wybrać domy szkieletowe Mawit?

Ogromną zaletą domów w technologi szkieletu drewnianego jest to, że budowę domu można zakończyć maksymalnie po sześciu miesiącach. Minimalny czas budowy domu wynosi dwa miesiące. Do tego porównując koszt budowy domu murowanego i szkieletowego okazuje się, że ten drugi kosztuje mniej. Więcej o domach w technologi szkieletowej można przeczytać na stronie www.mawit.com.pl. Na plus domów drewnianych wypada zaliczyć również to, że w razie konieczności (na przykład powiększenia rodziny) można je bez większych problemów rozbudować. W technologi szkieletu drewnianego mogą zostać zbudowane domy piętrowe, parterowe lub parterowe z poddaszem użytkowym, a więc takim, które można adaptować na cele mieszkaniowe.

Jakie jeszcze zalety mają domy drewniane?

Technologia szkieletu drewnianego doskonale sprawdziła się w zimnej Szwecji i Kanadzie, sprawdzi się więc także w naszym kraju. Domy szkieletowe Mawit są tanie w eksploatacji i bardzo ciepłe zimą. Do ocieplenia ścian wykorzystywane są płyty styropianowe. Do ocieplania domów kanadyjskich używane są płyty styropianowe o grubości dziesięciu centymetrów. Dodatkowo ociepla się je watą mineralną o grubości przynajmniej piętnastu centymetrów. Atutem domów kanadyjskich jest także to, że ich budowa nie musi odbywać się tylko latem. Domy kanadyjskie od producenta mogą zostać oddane w stanie surowym zamkniętym lub deweloperskim. W przypadku drugiej opcji istnieje możliwość poszerzenia wykończenia domu na przykład o budowę kominka czy montaż schodów.

https://africanclub25society.com/sprzet-jezdziecki-w-co-nalezy-zainwestowac/ https://aahasc.org/jazda-konna-hobby-na-cale-zycie/ https://emtec-group.com.pl/narty-pierwsze-spotkanie/