Strona główna » Druk DTG i druk sublimacyjny
Ciekawe

Druk DTG i druk sublimacyjny

Zastanawiasz się nad tym, jaki nadruk będzie w Twoim przypadku najlepszym rozwiązaniem? Nie ma co ukrywać, że są różne możliwości nadruku i każda ma jakąś swoją zaletą. Przykładem może być, chociażby nadruk DTG i to od niego zaczniemy tekst. W dalszej części tekstu weźmiemy pod uwagę druk sublimacyjny.

Druk DTG

Druk DTG jest jedną z najpopularniejszych technik, jeżeli chodzi o znakowanie odzieży. Nie ma co ukrywać, że ogromną zaletą tego druku jest to, iż mamy do czynienia z niezwykłą precyzją oraz dokładnością bez względu na to, o jakich elementach mowa. Można także dodać, że druk DTG jest doskonałym rozwiązaniem, jeżeli chodzi o wielokolorowe zdjęcia.
Koniecznie trzeba także powiedzieć na temat tego, że druk DTG gwarantuje najwyższą trwałość nadruku (należy przez to rozumieć ponad 100 prań). Bez wątpienia niejedna osoba miała do czynienia z sytuacją, kiedy po praniu nastawał kłopot, a w przypadku druku DTG tak naprawdę nie ma co mówić o żadnym kłopocie.
W zasadzie na tym możemy zakończyć, jeżeli chodzi o skrótowe przedstawienie druku DTG. Czas skupić się na tym, jak wygląda druk sublimacyjny na tkaninach.

Nadruki sublimacyjne

Tym razem weźmiemy pod uwagę nadruki na tkaninach, które należy określić jako nadruki sublimacyjne. Jak łatwo można się domyślić, druk sublimacyjny musi być w jakiś sposób związany z sublimacją i tak właśnie jest. Najkrócej rzecz ujmując, druk sublimacyjny charakteryzuje się tym, że dochodzi do wykorzystywania zjawiska sublimacji. Naturalnie jak każdy nadruk, nadruk sublimacyjny ma jakieś swoje zalety. Jedna z takich zalet to choćby to, że powstały obraz jest wynikiem trwałego zabarwienia. Za inne zalety można uznać to, że nadruk nie blaknie, nie pęka oraz się nie spiera.
Dobrze też jeszcze nawiązać do mitów związanych z nadrukiem sublimacyjnym. Można usłyszeć, że druk ten udaje się wyłącznie w przypadku białych tkanin czy też przy tkaninach wykonanych całkowicie z poliestru. Weźmy sobie pod uwagę białą tkaninę. Ludzie popełniają błąd, bo najlepszy wybór uznają za ostateczność.Co do wykonywania wyłącznie na poliestrze, nadruki sublimacyjne nie mogą być wykonywane na tkaninach bawełnianych. Jest to związane, z tym że cząsteczki barwnika związane są wyłącznie z włóknami poliestrowymi.Warto także dodać, że im większa zawartość poliestru w tkaninie, tym więcej barwnika wniknie i barwy będą żywsze.
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://nadrukisublimacyjne.pl/

Industrialna konsola z półką do przedpokoju Sejf do kampera przyczepy na wymiar Wysoki stolik do kuchni