Strona główna » Egzotyczne wakacje – jaki kierunek wybrać?
Turystyka

Egzotyczne wakacje – jaki kierunek wybrać?

Szukając alternatyw dla wakacji nad polskim morzem czy też w krajach często odwiedzanych przez polskich turystów warto wybrać się do jednego z renomowanych biur podróży. W ostatnich miesiącach dużym zainteresowaniem cieszą się przede wszystkim kierunki egzotyczne, a wakacje na Dominikanie z Tropical Sun to hit nie tylko ostatniego sezonu. Skąd taka zmiana?
Zmiana w wyborze kierunku wakacyjnego nastąpiła wraz z występowaniem zagrożenia terrorystycznego w dotychczas najczęściej wybieranych przez Polaków destynacjach turystycznych: w Egipcie, Turcji. Wiele osób, posiadając wykupione już wycieczki, zdecydowało się jednak na zrezygnowanie z wyjazdu, nawet kosztem zaliczki. Osoby, które nie podjęły decyzji o destynacji zwróciły jednak uwagę na wyjazdy w egzotyczne kraje. Zmiana ta wynika również z niższych cen – dotychczas takie kierunki jak Dominikana czy Kuba odstraszały wysokimi cena. Obecnie są one dostępne dla osób, które planowały wczasy w europejskich kurortach.

Co w cenie wycieczki?

Podczas rozmowy z pracownikiem biura podróży powinniśmy zapytać o detale wyjazdu. Zazwyczaj w cenie wycieczki znajdują się: transfery na lotnisko, przeloty, opieka rezydenta lub pilota wycieczki, zakwaterowanie, wyżywienie w wybranej opcji, możliwość korzystania z hotelowych udogodnień. Zazwyczaj również takie wycieczki umożliwiają kosztowanie lokalnych alkoholi w hotelowych barach. W cenie wycieczki nie są uwzględnione wyjazdy fakultatywne – płacimy za nie już podczas trwania wyjazdu, do kieszeni pracownika biura, w momencie zadecydowania o chęci uczestnictwa.
Podczas egzotycznych wakacji możliwe jest również zwiedzanie na własną rękę – pieszo, rowerem czy skuterem. W większości turystycznych enklaw znajdziemy wiele wypożyczalni tego rodzaju sprzętu.
Jeśli cenimy aktywność skorzystajmy z licznych szkółek nurkowania, pływajmy w morzu, korzystajmy z doskonałej pogody – to największe zalety pobytu w tropikach!

Industrialna konsola z półką do przedpokoju Sejf do kampera przyczepy na wymiar Wysoki stolik do kuchni