Strona główna » Fotobudka – atrakcja w niskiej cenie?
Ciekawe

Fotobudka – atrakcja w niskiej cenie?

Pomimo tego, że coraz częściej na ulicach naszych polskich miast można spotkać rozstawione fotobudki nie tylko przy okazji wydarzeń kulturalnych, kiermaszów i jarmarków, ale na stałe, to wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, że fotobudki są również dobrą atrakcją podczas wszelkiego rodzaju imprez prywatnych. Co warto wiedzieć o fotobudkach i jak kształtują się ich ceny?

Fotobudka – różne możliwości

Już na samym początku trzeba wyraźnie podkreślić, że przez pojęcie fotobudka rozumie się obecnie całą gamę urządzeń, które są do siebie podobne jedynie w podstawowych założeniach – mają umożliwić szybkie wykonanie zdjęć (niejako typu selfie) bez udziału osób trzecich. Nawet fotobudki produkowane w Polsce różnią się od siebie zasadniczo!

Jak może być wyposażona fotobudka?

Wbrew pozorom fotobudki instalowane podczas jarmarków czy festynów różnią się również od tych fotobudek, które wykorzystuje się na imprezach weselnych, uroczystościach rodzinnych czy podczas firmowych integracji. O ile w pierwszych przypadkach wykorzystuje się najczęściej podstawowe urządzenia oferujące jedynie automatyczne wykonanie ujęć i ich szybki wydruk, tak w przypadku tych ostatnich możliwości są często znacznie większe.
Tak też fotobudki mogą oferować nie tylko samo wykonanie serii zdjęć i ich automatyczny wydruk, ale również jednocześnie udostępniać je na profilach społecznościowych, wysyłać na wskazany adres poczty elektronicznej lub nawet dawać możliwość bezpośredniego zapisu na pendrive.

Fotobudka cena?

Z jakimi kosztami musimy się jednak liczyć decydując się na zakup własnej fotobudki? Wbrew pozorom fotobudka cena uzależniona jest przede wszystkim od jej możliwości. Najtańsze, a zarazem najprostsze modele możemy kupić już w okolicach kilku tysięcy złotych, za w przypadku urządzeń najbardziej rozbudowanych – nawet kilkanaście tysięcy.

Fotobudka cena wynajęcia?

Decydując się na skorzystanie z fotobudki warto rozważyć opcję jej wynajęcia, o ile mamy zamiar wykorzystać ją na ściśle określonej imprezie lub uroczystości. Niezależnie od możliwości danego urządzenia powinniśmy się wtedy zamknąć w kwocie około jednego tysiąca złotych za udostępnienie urządzenia na czas weekendu.
Podsumowując, współczesne fotobudki mogą pracować w różnorodnych warunkach i oferują różnego rodzaju możliwości. Jednocześnie cena ich zakupu lub wynajmu nie jest tak duża, aby mogła ona odstraszać potencjalnych użytkowników, a tym samym może warto rozważyć wprowadzenie fotobudki do organizowanych przez siebie wydarzeń?