Strona główna » Gra w golfa – wybór odpowiedniego kija
Ciekawe

Gra w golfa – wybór odpowiedniego kija

Golf zdaje się być dyscypliną sportową stale zyskującą na popularności. Dlaczego warto grać w golfa? Jak przygotować się do tej gry i co trzeba o niej wiedzieć?

Wybór kija golfowego

Zarówno męskie jak i damskie kije golfowe – golfteam dzielą się na kilka rodzajów. Różnice dotyczą długości, jak również wagi. Rzecz w tym, że niektóre męskie i damskie kije golfowe służą do bliższych, a inne do dalszych uderzeń. Do najpopularniejszych należą:
– driver – zdecydowanie najdłuższy kij, który służy do pierwszego, dalekiego wybicia piłeczki
– iron – tego typu kijów w torbie jest najwięcej, jednak każdy z nich jest inny. Zasada jest taka, że kije iron z najmniejszymi numerami służą do najmocniejszych uderzeń. Wyższe numery nie umożliwiają aż tak dalekiego wybicia piłeczki golfowej
– putter – jest to bardzo specyficzny kij, którego używa się w końcowej fazie rozgrywki, aby wtoczyć piłeczkę do dołka
Ponadto, warto pamiętać, iż kije należy dobierać również odpowiednio do swojej wagi oraz wzrostu. Znaczenie ma również siła. Rzecz w tym, że niższe kobiety powinny korzystać z nieco krótszych damskich kijów golfowych. Podobnie jest oczywiście w przypadku mężczyzn. Co więcej, niezwykle istotne jest, aby móc w pełni swobodnie, bez trudu i wysiłku utrzymać kij w ręku podczas zamachu. Tylko wtedy możliwe jest prawidłowe uderzanie w piłeczkę.

Różnice między męskimi i damskimi kijami golfowymi

Generalnie, damskie kije golfowe nie różnią się szczególnie od męskich. Kobiety przeważnie są niższe od mężczyzn, dlatego też damskie kije golfowe zwykle są nieco krótsze. Ponadto, mniejsza jest również ich waga. Jednakże, podział jest tak naprawdę nieco umowny. Jak najbardziej bowiem mężczyźni również mogą korzystać z damskich kijów golfowych, jeśli tak jest im wygodniej, a kobiety mogą uderzać męskimi kijami, jeśli nie sprawia im to trudności.

Dlaczego warto grać w golfa?

Warto zastanowić się przed wyborem kija golfowego dlaczego w ogóle warto uprawiać ten sport. Wydaje się, że chodzi tutaj między innymi o odpoczynek. Dla wielu osób wizyta na polu golfowym to po prostu świetny relaks. Ponadto, nie bez znaczenia jest na pewno również to, że golf rozwija mięśnie i pozwala uzyskać atrakcyjną postawę ciała. Dotyczy to zarówno mężczyzn jak i kobiet grających w golfa.
Gra w golfa odbywa się na świeżym powietrzu, co jest kolejna jej zaletą. Wielogodzinna wizyta na otwartej przestrzeni z pewnością dobrze wpływa na zdrowie. Warto jednak pamiętać, aby zawsze odpowiednio zabezpieczyć się przed słońcem, poprzez zakładanie okrycia na głowę i używanie kremów z filtrem.

ubezpieczenie samochodu https://gardenspace.pl/meble-ogrodowe-tarasowe ubezpieczenie OC