Strona główna » Jak skutecznie powiększyć niewielkie salony i pokoje dzienne?
Dom i Wnętrze

Jak skutecznie powiększyć niewielkie salony i pokoje dzienne?

Niewielkie pomieszczenia w mieszkaniach blokowych to standardowy problem, z którym od dziesiątek lat borykają się nie tylko sami właściciele lokali, ale również architekci wnętrz. Na szczęście obecnie mamy olbrzymią swobodę w poszukiwaniu ciekawych mebli, dodatków oraz oryginalnych rozwiązań, które sprawiają, że przestrzeń może stać się wyjątkowa. Jakich sztuczek użyć, aby optycznie powiększyć niewielki pokój dzienny?

Jasne kolory, odbijanie światła

Z pewnością ważne są kolory – unikajmy ciemnych barw, a jeśli faktycznie chcemy aby były one kontrastem do jasnych kolorów stosujmy szarości. Takie rozwiązanie sprawdzi się w mieszkaniach urządzanych w skandynawskim stylu. Jasne kolory będą skutecznie odbijać światło i dodatkowo rozświetlać pomieszczenie. Możemy wykorzystać tapety lub farby z niewielkimi, odbijającymi światło drobinkami – efekt będzie jeszcze lepszy!
Podobnie ma się sprawa z meblami – postawmy na niezbędne meble, takie jak stolik kawowy, sofę, fotel, regały na książki czy inne przedmioty. Warto wykorzystać komody z połyskiem, tj. o gładkiej powierzchni, które również pozwolą na skuteczne odbijanie światła. Zadbajmy również o to, aby w pomieszczeniu znalazło się kilka źródeł światła o chłodnym odcieniu.

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl

https://www.gama-sklep.com.pl/a/153-kredens-kuchenny-nowoczesny https://www.gama-sklep.com.pl/a/335-kuchnia-z-wysoka-zabudowa https://myvatn.org