Strona główna » Jakie łóżko okaże się najlepszym zakupem?
Dom i Wnętrze

Jakie łóżko okaże się najlepszym zakupem?

Odpowiedni dobrane łóżko będzie meblem zapewniającym nam wygodny i spokojny sen – od tego wyboru zależy w jakim stanie budzić się będziemy każdego dnia. Do niedawna łóżka kupowaliśmy „oczami”, wybierając te modele, które podobały nam się wizualnie. Dzisiaj to się zmienia – przykładamy coraz większą wagę również do wypełnienia, materaców, jak i samych materiałów wierzchnich.

 

Materiały są bardzo istotne!

Dlaczego materiały, z których wykonano łóżko, są tak ważne? Przede wszystkim chodzi o trwałość produktu – w przypadku większości łóżek tworzone są one z desek meblowych. Wnętrze takich desek wypełniają sprasowane elementy drewniane (wióry, korek). Wierzch płyty pokrywany jest laminatami. Takie deski, pomimo niskiej ceny, nie są odporne na wykrzywianie, koślawienie czy łamanie. Meble z desek meblowych posiadają niskie ceny, jednak musimy pamiętać także o niewielkiej jakości.

Jeśli szukamy mebli, w tym również łóżka, wykonanych z trwałych i solidnych tworzyw, warto zastanowić się nad meblami wykonanymi z drewna litego. Tworzywo to odznacza się dużą gęstością, a co za tym idzie: olbrzymią odpornością na uszkodzenia, działanie wilgoci, wnikanie brudu, zarysowania, ścieranie. Dzisiaj projektanci dbają o to, aby meble z litego drewna zaskakiwały swoją wyjątkową formą oraz pięknymi projektami.

 

Jak pozyskiwane jest lite drewno i co zaoferują nam producenci?

Lite drewno w Polsce pozyskiwane jest z takich gatunków jak dąb, buk, sosna – dzięki temu możliwe jest spore zróżnicowanie kolorystyczne konkretnych mebli. Możliwe jest zamówienie mebla drewnianego z innego gatunku, jednak taka operacja może zająć znacznie więcej czasu.

Jakie meble drewniane znajdziemy w sklepach? Topowi producenci, tacy jak notodo.pl, zaproponują nam przede wszystkim eleganckie łóżka drewniane z wewnętrznymi skrzyniami, ale też nowoczesne toaletki, szafy, komody czy niewielkie szafki nocne.

 

 

le-prestige.pl ganos.com zobacz więcej