Strona główna » Lakier do felg- czym kierować się podczas wyboru?
Ciekawe

Lakier do felg- czym kierować się podczas wyboru?

Lakier do felg jest niezbędnym elementem wyposażenia w każdym samochodzie. Wraz z upływem czasu felgi stają się zniszczone, zarysowane czy uszkodzone. Bardzo ważne jest więc by odpowiednio je konserwować.

Dostępnych jest wiele różnych rodzajów lakierów. Wybór w dużej mierze uzależniony jest od posiadanych felg. Musi być on także dobrej jakości. Warto jest więc zaopatrywać się w produkty od znanych i sprawdzonych producentów.

Rodzaje felg

Lakier do felg należy dobierać bezpośrednio pod dostępne przez nas felgi. Mogą to być wersje aluminiowe lub stalowe. Felgi stalowe są szczególnie podatne na wilgoć, a tym samym korozję. Lakier do wspomnianych felg musi być więc odporny na wilgoć. Dużą zaletą jest również możliwość przeprowadzania odrdzewiania. Utwardzana powłoka dodatkowo konserwuje felgę przed wszelkimi uszkodzeniami.

Spray

Poza klasycznymi wersjami lakierów w płynnej formie, dostępne są także spraye. Są one przede wszystkim bardzo łatwe w użyciu, a także równomiernie pokrywają malowaną powierzchnie. Jest to rozwiązanie szczególnie zalecane w przypadku posiadania felg aluminiowych. Sprayu nie należy używać na zewnątrz, zwłaszcza w utrudnionych warunkach atmosferycznych, ponieważ sama aplikacja lakieru będzie niemożliwa.

Lakier akrylowy

Składnikiem, na którym bazuje lakier akrylowy jest woda. Pozwala to na bardzo szybkie schnięcie lakieru. Lakier akrylowy to także świetna ochrona przeciwko wilgoci oraz promieniowaniu UV. Produkt ten znajduje swoje zastosowaniu w różnych rodzajach felg, dzięki czemu jest uniwersalny.

Emalia ftalowa

<

Emalia ftalowa bardzo łatwo rozprowadza się po powierzchni, gwarantując dobrą przyczepność. Jest to spowodowane w dużej mierze dzięki wykorzystaniu żywicy alkidowej jako głównego składnika. Za jego sprawą felgi stalowe nabierają pięknego i wyraźnego koloru. Wersja karbamidowa dodatkowo zabezpiecza przed korozją.
Reasumując, dobierając lakier należy mieć na uwadze kilka ważnych czynników. Jest to przede wszystkim rodzaj felg. Posiadając felgi stalowe, dobrym wyborem jest zaopatrzenie się w emalię ftalową. Jeśli są to felgi aluminiowe idealnie sprawdzi się spray, który dodatkowo pozwala zaoszczędzić kilka groszy. Uniwersalnym wyborem okazuje się lakier akrylowy, który sprawdzi się w obu przypadkach, idealnie chroniąc powierzchnię felg.
Farbę do zacisków hamulcowych kupisz na Lakiery24.com

https://labels2017.org/stroj-dla-jezdzca-bryczesy-damskie-kask-buty/ https://lancejamesstudios.com/wygodne-spodnie-do-jazdy-konnej-wybieramy-idealny-model/ https://www.gama-sklep.com.pl/a/47-dom-w-stylu-nowojorskim