Strona główna » Łóżko w pokoju dziecka
Dom i Wnętrze

Łóżko w pokoju dziecka

Pokoje dziecięce powinny być jednocześnie funkcjonalne, przytulne i dające poczucie bezpieczeństwa dla dziecka. Niełatwo urządzić niewielkie pomieszczenie zapewniając maluchowi wszystkie te wymagania, jednak odrobina fantazji i cierpliwości z pewnością przyniosą oczekiwane efekty.
Szukając idealnego łóżka musimy wziąć pod uwagę więc dziecka i jego wzrost. W przypadku niemowląt konieczne jest wykorzystanie łóżeczka z dodatkowymi szczebelkami – zabezpieczą one dziecko przed wypadnięciem. Kiedy dziecko zaczyna samodzielnie chodzić możliwe jest wyciągnięcie 2-3 szczebelków po to, aby dziecko mogło samodzielnie z łóżeczka wyjść.

Drewno – najlepszy materiał na łóżka

Łóżko z drewna oparte na ramie najlepiej sprawdzi się w przypadku dzieci w wieku szkolnym i nastolatków. Trwała rama stworzona z wytrzymałego drewna przez długie lata będzie spełniała swoje zadanie. Najważniejsze jest, że drewno posiada pewną elastyczność, która sprawia, że rama jest mniej podatna na złamania. Drewniane łóżka na długo zachowują swój piękny wygląd: wszystko dzięki odpowiedniemu zabezpieczeniu drewna. W tym celu wykorzystywane są bejce i lakiery. Bejce skutecznie zamykają dostęp wilgoci oraz zabrudzeniom.

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl

Sejf do kampera przyczepy na wymiar Wysoki stolik do kuchni Industrialna konsola z półką do przedpokoju