Strona główna » Nowe budynki na terenach po klęsce żywiołowej
Technologia

Nowe budynki na terenach po klęsce żywiołowej

Kiedy zostaną zaspokojone wszystkie bieżące potrzeby społeczności, należy rozpocząć odbudowę budynków mieszkalnych. Często wybieranym przez samorządy typem budowy są prefabrykaty. Obiekty te mają kilka zalet i pozwalają na szybkie odtworzenie bazy mieszkań dla lokalnej społeczności.

Rodzaje prefabrykatów stosowanych podczas budowy

Aby za pomocą jednej technologii realizować kilka działań, prefabrykowane ściany betonowe wykonywane są w wersjach nośnych oraz lżejszych dla wykonywania ścian działowych. Pozwala to na wykonywanie prac związanych z budową jednocześnie wszystkich ścian na realizowanym poziomie budynku.

Oprócz ścian pełnych występuje kilka standardowych wariantów z otworami na stolarkę okienną i drzwi. Prefabrykowane ściany betonowe można dostosować do zamówień nietypowych. Dzięki modyfikacjom istnieje opcja zmiany wymiarów otworów i ich kształtu. To ważne przy wykonywaniu wielu budynków, aby konstrukcja była dopasowana do lokalnych wymagań.

Wykończenie powierzchni płyt do prac wykończeniowych

Zamawiając prefabrykowane ściany betonowe, projektant może ustalić, jakie mieć one powinny powierzchnie przygotowane elementy. Chodzi tu zarówno o ściankę zewnętrzną, jak i wewnętrzną. Formy używane do produkcji pozwalają na zachowanie gładkiej powierzchni bez ubytków.

Jednocześnie oferowane są inne warianty wykończenia związane ze wpisami w projekcie budowlanym. Chodzi tu o dodatkową izolację ścian przed utratą ciepła. Przy użyciu surowej powierzchni ścian jako elementów dekoracyjnych wystarczy standardowe wykończenie oferowane przez producenta. Taka możliwość pozwala na tworzenie ciekawych aranżacji z użyciem tego materiału.

Zmniejszenie ilości czasu potrzebnego na realizacje inwestycji

Systemowa zabudowa ułatwia organizację czasu pracy oraz zmniejsza nakłady związane na czynności dodatkowe jak przy tradycyjnym budownictwie. Elementy dostarczane są na plac budowy i mogą zostać zamontowane. Dopasowanie zamówień do potrzeb ogranicza ilość odpadów i strat materiałowych.

Za pomocą dźwigu prefabrykowana ściana betonowa jest ustawiana w wyznaczone miejsce. Po zakończeniu montażu ścian wewnętrznych ustawiane są ściany zewnętrzne. Po zakończeniu prac konstrukcja stabilizowana jest przez strop.

W przypadku potrzeby szybkiej budowy nowoczesnych obiektów rozwiązaniem może być system prefabrykatów. W mniejszym stopniu niż tradycyjne budownictw wymaga on organizowania prac dodatkowych na placu budowy oraz pozwala na tworzenie budynku z gotowych elementów.

Więcej informacji znajdziesz na stronie http://www.fabudwkb.com.pl/pl/oferta/budownictwo-przemyslowe/prefabrykowane-sciany-betonowe-i-podwaliny.

Stolik nocny z półką w stylu loft zobacz zobacz