Strona główna » Oficjalna piłka mistrzostw świata 2018
Ciekawe

Oficjalna piłka mistrzostw świata 2018

Tegoroczne mistrzostwa świata w piłce nożnej przejdą do historii z dwóch względów. Będzie to pierwszy turniej mistrzostwa świata odbywający się w Europie Wschodniej i pierwszy turniej odbywający się jednocześnie w kraju położonym na dwóch kontynentach w Rosji. Jak będzie wyglądała jednak oficjalna piłka turniejowa? Co warto o niej wiedzieć?

Adidas Telstar

Firma Adidas wszystkim fanom piłki nożnej powinna kojarzyć się nie tylko ze strojami sportowymi, ale również z oficjalnymi piłkami mistrzostw świata. To właśnie w 1970 roku na mistrzostwach świata w w Meksyku wykorzystano pierwszą piłkę Adidas Telstar, która była jednocześnie oficjalną piłką mistrzostw. Wykonana ze skóry i składająca się z 12 czarnych pięciokątów oraz 20 białych sześciokątów przeszła do historii z jeszcze jednego względu – była to najbardziej okrągła piłka w tamtych czasach, co w znacznym stopniu przekładało się na jej przewidywalność w grze.

Piłka Telstar 18

Po latach historia zatacza koło i jako oficjalną piłkę mistrzostwa świata w 2018 r. zaprezentowano piłkę Adidas Telstar 18. Pomimo zewnętrznego designu w wyraźny sposób nawiązującego do piłki z 1970 roku i będącego niejako hołdem dla niej, jest to najnowocześniejsza futbolówka na świecie. Opierając się na technologii metalicznych paneli oraz efekcie tekstury wpływającym na większą wydajność oraz wytrzymałość piłki zainstalowano również we wnętrzu chip NFC pozwalający na spersonalizowanie treningów czy ulepszenie statystyk posiadania piłki poprzez fizyczny kontakt piłki z zawodnikiem.
Jak najnowsza piłka Adidasa Telstar 18 sprawdzi się podczas meczy turniejowych? Pozostaje nam poczekać do czerwca i sprawdzić – dotychczasowe testy wskazują, że jest to najlepsza piłka mistrzostw świata.

https://autobezpieczniki.pl/wplyw-historii-ubezpieczeniowej-na-przyszle-skladki-co-warto-wiedziec/ live url http://polskaniezwykla.pl/promowane/brak-ubezpieczenia-samochodu--ryzyka-i-konsekwencje-prawne