Strona główna » Platformy e-learningowe – podnoś swoje kwalifikacje!
Ciekawe

Platformy e-learningowe – podnoś swoje kwalifikacje!

W Polsce coraz popularniejszą formą zdobywania dodatkowych kwalifikacji jest bez wątpienia korzystanie z nowoczesnych platform e-learningowych. Są one doskonałą alternatywą przede wszystkim dla klasycznych placówek kształcenia ustawicznego. Niestety, wielokrotnie placówki te są zacofane, nie oferują nowoczesnych kursów komputerowych czy jakichkolwiek zajęć dedykowanych młodym. Co więc oferują platformy?

Nauka bez wychodzenia z domu

Platformy e-learningowi to nowoczesne portale internetowe, tworzone na potrzeby młodych osób pragnących przekwalifikowanie się, ale również specjalistów z konkretnych dziedzin: projektowania graficznego, grafiki komputerowej, obróbki zdjęć. Zamieszczone na platformach materiały pozwalają nie tylko na zapoznanie się z nowoczesnymi programami do obróbki zdjęć czy tworzenia grafik, ale również na stałe podnoszenie swoich kwalifikacji. Dlatego też z serwisów takich korzystają zarówno osoby początkujące, jak i średnio zaawansowane.
Materiały dostępne na platformach to zazwyczaj pliki wideo, nagrane w języku polskim. Są one pogrupowane poziomami – pierwsze filmy dotyczą ogólnego poznania danego programu, w dalszych zapoznamy się z kolejnymi funkcjami.
Jak skorzystać z materiałów na platformach? Konieczne jest zarejestrowanie się jako użytkownik. Kolejno dodajemy do wirtualnego koszyka interesujące nas produkty i płacimy. Wraz z zaksięgowaniem wpłaty wybrane przez nas materiały są dodawane do wirtualnego konta – możemy korzystać z nich do woli. Wiele platform udostępnia swoje materiały bezterminowo. Oznacza to, że możemy zapoznać się z nimi w dowolnym, dogodnym dla nas czasie. Dzięki temu, bez wychodzenia z domu, możemy poszerzać nasze umiejętności.
Jakie programy wybierane są najczęściej? Bez wątpienia jest to kurs Digital Painting, kursy Sketchup, kurs Archicad i Autocad.

zobacz wiecej asc.org ndo.pl