Strona główna » W poszukiwaniu klasycznego stylu w mieszkaniu
Dom i Wnętrze

W poszukiwaniu klasycznego stylu w mieszkaniu

Pomimo wielkiej popularności designu skandynawskiego czy rustykalnego Polacy najchętniej urządzają swoje mieszkania w sposób klasyczny, stonowany. W tym celu wykorzystywane są przede wszystkim meble drewniane, ale i stonowane dodatki” szklane wazony i misy, drewniane ramki na zdjęcia, obrazy na ścianach. Szukając inspiracji mamy do dyspozycji wiele ciekawych źródeł. Jakich?
Podstawą są oczywiście katalogi wnętrzarskie. Jest ich kilka na polskim rynku wydawniczym, w każdym pracują nie tylko architekci wnętrz, ale też osoby związane z dobieraniem konkretnych mebli, dodatków, fotografowie, graficy. Zaletą korzystania z katalogów jest nie tylko możliwość poznania najnowszych trendów, ale i sprawdzenie, skąd pochodzą wykorzystane na zdjęciach meble i dodatki. W katalogach z pewnością znajdziemy też liczne porady i wskazówki, jak lepiej wykorzystać domową przestrzeń i jak ją zaaranżować. Drugim źródłem są strony internetowe, szczególnie te poświęcone designowi w mieszkaniach.

Co proponują specjaliści?

W mieszkaniach o klasycznym wystroju panuje drewno: łóżka drewniane, drewniane szafy, komody. Drewno może mieć różnorodne odcienie w każdym pomieszczeniu, dzięki czemu dobierzemy ciekawe dodatki. Np. w salonie wykorzystajmy drewno w kolorze wiśni – doskonale pasować będą dodatki w kolorze fioletu, beżu. W kuchni zaproponujmy jasne drewno klonowe – dodatki stanowić będą elementy w kolorach zieleni, czerni.

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl

zobacz wiecej zobacz wiecej zobacz