Strona główna » Stomatolog w Katowicach
Ciekawe

Stomatolog w Katowicach

Katowice są jednym z najszybciej rozwijających się ośrodków miejskich w naszym kraju. Pomimo tego, że większości z nas kojarzą się one wyłącznie z górnictwem, smogiem, zanieczyszczeniami i brakiem jakiejkolwiek zieleni, to współczesne Katowice są zupełnie innym miastem. Liczne zmiany oraz dogodne warunki sprawiają, że przeprowadza się tutaj coraz więcej ludzi – nie tylko młodych osób zaraz po studiach, ale również osób starszych poszukujących dogodnych miejsc na emeryturę. Nie ulega żadnym wątpliwościom, że wraz ze wzrostem liczby mieszkańców powinna rosnąć liczba osób świadczących konkretne usługi – np. dentystyczne. Jak znaleźć dobrego stomatologa w Katowicach?

Protetyka Katowice

Pomimo tego, że rzeczywiście w ostatnich latach na całym Górnym Śląsku można zaobserwować wzrost liczby gabinetów stomatologicznych, to niestety nie wszystkie z nich świadczą usługi na odpowiednim poziomie. Dobry stomatolog z Katowic powinien skupiać się nie tylko na aspektach protetyki zębowej, tj. uzupełniania ubytków i rekonstrukcji już uszkodzonego uzębienia, ale przede wszystkim na profilaktyce i uświadamianiu swoich pacjentów w zakresie codziennej higieny uzębienia i jamy ustnej.

Codzienna higiena jamy ustnej

Co jednak powinno wchodzić w ramy codziennej higieny jamy ustnej i jak powinniśmy dbać o stan uzębienia? Co dobry stomatolog powinien nam polecić? Już w pierwszej kolejności należy wymienić tutaj regularne szczotkowanie zębów przy pomocy dedykowanej szczoteczki do zębów. Warto mieć jednocześnie na uwadze, że w sklepach znajdziemy szczoteczki o różnej twardości włosia – powinniśmy wybierać szczoteczki miękkie lub o średniej twardości. Pomimo tego, że wiele osób poleca stosowanie szczoteczek twardych, to nie jest to jednak godne naśladowania – szczoteczki o twardym włosiu dedykowane są do czyszczenia protez zębowych, a ich stosowanie do jamy ustnej może prowadzić do uszkodzeń dziąseł i ich krwawienia. Do codziennej higieny jamy ustnej powinniśmy stosować również płyn do płukania jamy ustnej – pomoże on dotrzeć tam, gdzie ciężko dotrzeć podczas szczotkowania, jak również zapewni higienę całej jamy ustnej, a nie wyłącznie powierzchni naszego uzębienia. Podczas szczotkowania przeważnie zapomina się o wewnętrznej stronie policzków oraz o powierzchni języka.

Stomatologia i protetyka Katowice

Podsumowując, dobry stomatolog z Katowic jest na wagę złota i powinniśmy z odpowiednią uwagą wybierać salony dentystyczne stanowiące cel naszych wizyt. Pamiętajmy o tym, że człowiek ma jedynie dwie pary uzębienia – zęby mleczne oraz zęby stałe, które nie ulegają późniejszej samoczynnej odbudowie i zastąpieniu ich przez nowe.
więcej na stronie stomatologa https://dental-team.pl/

Záhradný nábytok z umelého ratanu  Bambusové lampy - pôsobivé doplnky na vašu terasu Záhradné slnečníky s centrálnou nohou