Strona główna » Sypialnia nastolatka – jak ją urządzić?
Dom i Wnętrze

Sypialnia nastolatka – jak ją urządzić?

Urządzanie pokoju dla nastoletniego syna czy córki to spore wyzwanie: poza koniecznością dopasowania funkcjonalnych i trwałych mebli wielu z nas chce również wziąć pod uwagę zdanie dziecka. Najczęściej plany aranżacyjne rodziców i dzieci są odmienne. Warto jednak rozmawiać! Co istotnego powinno znaleźć się w pokoju dziecka?

Przede wszystkim wygoda i funkcjonalność!

W pokoju powinny znaleźć się takie meble jak: biurko, łóżko, szafa lub komody, półki, Wybór łóżka do sypialni dziecka nie będzie prosty, szczególnie dla rodzin mieszkających w mieszkaniach blokowych. Konieczne jest znalezienie kompromisu pomiędzy elegancją a możliwościami mebla. Jeśli w pokoju nie ma miejsca na osobny fotel czy kanapę to właśnie łóżko zazwyczaj pełni ich rolę. Dlatego też najlepiej wybierać modele rozkładane, które w ciągu dnia stanowią po prostu meble wypoczynkowe. Oczywiście do wyboru są również klasyczne łóżka oparte na ramie, do których konieczne jest dokupienie materaca.
W pokoju nie może zabraknąć odpowiedniego oświetlenia. Poza jasnym światłem sufitowym przy łóżku powinna znajdować się niewielka lampka nocna. Obowiązkowo źródło światła musimy umieścić w obrębie biurka – wszystko po to, aby nastolatek mógł odrabiać lekcje czy czytać również po zmroku.

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl

https://malgo.com.pl/obciazenie-pod-znaki-drogowe-dlaczego-to-takie-wazne/ https://inklouds.pl https://adamama.org/budowy-i-remonty-drog-jak-sa-planowane/