Strona główna » Tworzenie grafiki trójwymiarowej
Ciekawe

Tworzenie grafiki trójwymiarowej

Tworzenie animacji i grafik w 3D nie jest łatwe. Co nie oznacza, że jest w ogóle nieosiągalne. Wystarczy znajomość dobrych programów komputerowych i ze spokojem można rozpocząć tworzenie, modelowanie oraz animowanie w 3D.

Program dla amatorów i profesjonalistów

Jednym z programów oferujących w tej kwestii całą gamę narzędzi jest 3ds Max, cieszący się ogromnym powodzeniem zarówno wśród profesjonalistów, jak i amatorów. To oprogramowanie komputerowe oferuje przyjazny użytkownikowi interfejs, który pozwala na wykonanie wielu fascynujących projektów w przyszłości. Wiele osób na pewno zainteresuje fakt, że można tu znaleźć system animacji bohaterów dwunożnych (Character Studio) oraz reactor, czyli system symulacji fizyki. Do tego można również dołożyć funkcje do kontroli animacji przy pomocy diagramów. Jest to program chętnie wykorzystywany przez osoby pracujące nad stworzeniem postaci w animowanych filmach i grach.

Kurs 3ds Max od podstaw

Zanim jednak będzie można pozwolić sobie na takie działania, to przyda się kurs 3ds Max, który dostępny jest w wersji online. Podczas takiego kursu można dowiedzieć się jak wygląda środowisko pracy oraz na czym polega praca w systemie projektu i jak wygląda przygotowanie ustawień programu. Bardzo ważnym elementem jest praca z obiektami w przestrzeni, jak również rysowanie i edycja linii, tworzenie geometrii 3D, modelowanie metodą Low-Poly i wiele innych. Takie szkolenie jest bardzo przydatne i otwiera przed użytkownikami wiele możliwości. 

 

Wysoki stolik do kuchni Industrialna konsola z półką do przedpokoju Sejf do kampera przyczepy na wymiar