Strona główna » Wybierz dom drewniany i ciesz się oszczędnościami!
Dom i Wnętrze

Wybierz dom drewniany i ciesz się oszczędnościami!

Marzysz o własnym domu na peryferiach miasta, jednak nie chcesz brać olbrzymiego kredytu, który będziesz musiał spłacać latami? Większość osób jest przekonana, że budowa domu lub jego kupno od dewelopera to olbrzymi koszt. My przekonujemy, że można kupić dom bez obciążania się finansowo na kolejne 20 lat, a dodatkowo: zamieszkać w nim po niecałym roku od rozpoczęcia budowy!

Czy dom drewniany spełni moje oczekiwania?

Wiele osób z pewnością słyszało o domach drewnianych, jednak ma wątpliwości, czy taki rodzaj budownictwa zapewni im komfort, ciepło, bezpieczeństwo. Z odpowiedziami spieszą producenci domów drewnianych: przekonują, że domy takie budowane są od długiego czasu w Kanadzie oraz krajach skandynawskich i cieszą się olbrzymią popularnością. Zaletą domu drewnianego jest bez wątpienia szybkość jego budowania – zajmuje to ok 2-8 miesięcy. Tak szybki czas wznoszenia budynku pozwala na szybkie wprowadzenie się. Decydując się na dom murowany musimy mieć świadomość, że budowa potrwa przynajmniej 2 lata. W zależności od tego w jakim stanie chcemy odebrać dom drewniany budowa potrwa 2-4 miesiące (stan surowy) lub 40-8 miesięcy (stan deweloperski). Domy w stylu kanadyjskim mogą być również całkowicie wykończone wewnątrz, w zależności od tego, jakie usługi oferuje wykonawca. Zazwyczaj takie usługi to malowanie ścian, kładzenie paneli, wstawianie schodów.

Czy taki dom zapewni mi ciepło?

Zdecydowanie tak. Brak klasycznych, murowanych ścian nie jest przeszkodą do tego, aby wewnątrz panowała przyjemna temperatura i aby dom powoli oddawał ciepło. Tanie domy z drewna całoroczne ocieplane są różnorodnymi materiałami termoizolacyjnymi, w zależności od potrzeb i możliwości finansowych klienta. Mogą być również dobierane indywidualne, zgodnie z oczekiwaniami.
 
 

zadaszenie tarasu zobacz wiecje ubezpieczenie szkolne