Strona główna » Zabiegi kosmetyczne, z których warto skorzystać w gabinecie
Ciekawe

Zabiegi kosmetyczne, z których warto skorzystać w gabinecie

Niektóre kobiety ze względu na dość napięty budżet rezygnują na stałe z wizyt u wykwalifikowanej kosmetyczki. Istnieje jednak grupa zabiegów, które są dosyć tanie i warto z nich korzystać m.in. ze względu na większą wprawę specjalisty. Jakie to zabiegi? Zobaczmy.

Regulacja brwi i nałożenie henny

Włoski budujące brwi podobnie jak owłosienie na rękach, czy nogach wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Włosy te często rosną w nieodpowiednim kierunku, czego wynikiem są krzaczaste i odstraszające brwi.
Regulacja przy pomocy pęsety nie należy do najłatwiejszych. Zabieg ten jest bolesny i nieprawidłowo wykonany może być powodem uszkodzenia lub porażenia nerwów twarzy. Zazwyczaj jest to efekt odwracalny, ale opisywane są przypadki trwałego uszkodzenia.
Nałożenie henny nie zawsze jest konieczne, jednak często wymaga tego zbyt jasne owłosienie. Zbyt duża ilość barwnika wygląda bardzo komicznie, dlatego warto oddać się w ręce profesjonalisty.

Klasyczny manicure

Dłonie stanowią niewątpliwą wizytówkę każdej kobiety. Paznokcie jako element najbardziej rzucający się w oczy, powinny być wypielęgnowane. Nadanie naturalnego i klasycznego kształtu nie zawsze jest tak łatwe, jakby mogło się wydawać. Kosmetyczka dzięki sobie znanym metodom ładnie opiłuje paznokcie, a przy okazji pozbędzie się nieestetycznych skórek.
Na tego typu manicure warto wybrać się raz na 2- 3 miesiące. W międzyczasie możemy same zająć się swoimi paznokciami i np. odżywić je przy pomocy odżywki, lub polakierować na ulubiony kolor.
Raz w miesiącu nałóżmy również maskę nawilżającą i wykonajmy peeling dłoni. Dotyk suchej i szorstkiej dłoni nie jest niczym przyjemnym. Te zabiegi kosmetyczne nie są również pracochłonne, ani drogie, dlatego warto wprowadzić je do swojego planu pielęgnacyjnego.

Mechaniczne oczyszczanie skóry

Nasza skóra posiada naturalną skłonność do niedoskonałości. Szpecące ją krostki, zaskórniki i inne wypryski pojawiają się zazwyczaj w najmniej odpowiednim momencie. Samodzielne ich usuwanie może skończyć się katastrofą, dlatego warto udać się do specjalisty.
Zabiegi kosmetyczne powiązane z oczyszczaniem skóry twarzy powinny odbywać się w nieskazitelnych warunkach. Wstępne oczyszczenie twarzy oraz jej dezynfekcja, to podstawa, której należy wymagać bez względu na okoliczności.
Twarz po zabiegu jest zazwyczaj podrażniona, dlatego nie nakładajmy na niej tony kosmetyków, dajmy jej odpocząć. Wskazany w tym okresie jest delikatny krem nawilżający.
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Kosmetologii Esteti Med

.fcbu.org home.pl eshaphotography.com